'Батьківщина' і Юлія Тимошенко
'Батьківщина' і Юлія Тимошенко відкриті джерела

"Доведеться змиритися": голова наглядової ради Національного екзит-полу відповів на закиди Тимошенко щодо фальшування опитування

Читайте по-русски
Іноземні структури ОБСЄ та європейські спостерігачі визнали, що перший тур виборів в Україні пройшов вільно і демократично, зауважив Бистрицький

Голова наглядової ради Національного екзит-полу, доктор філософських наук Євген Бистрицький в ефірі "5 каналу" прокоментував заяви Тимошенко про те, що результати Національного екзит-полу "не відповідають дійсності" і що "це абсолютно замовний і маніпулятивний екзит-пол".

Він сказав: "Ми почули голоси, наприклад Юлія Тимошенко сказала, що екзит-поли сфальшовані. Так от, можу сказати як голова наглядової ради. По-перше, спираючись на авторитет членів наглядової ради і не підставляючи власного авторитету, хочу сказати, що по-перше, ми контролювали і екзит-пол не сфальшований. І ми були в соціологів, які зводили дані, ніхто навіть і не думав про це. Національний екзит-пол проводиться національними демократичними ініціативами, центром Разумкова і  КМІСом (Київським інститутом соціології), вже давно проводять. Авторитет височенний і, як правило, об'єктивний результат".

Бистрицький також сказав: "Далі, фінансування. Це надзвичайно важливо. Не знаю, як фіксувалися інші екзит-поли, хоч дані практично збігаються, але наш екзит-пол фінансувався іноземними донорами, Європейським Союзом, також дали кошти програма "Долучайся" (програма PAKT USA Idea – американської агенції з розвитку) і європейськими структурами. Тобто, інакше кажучи, незалежне фінансування, достатнє, щоб провести екзит-пол, вибірка величезна. 17900 – це нормально. Помилки практично немає. Я задоволений. І всі закиди про можливі фальсифікації – це просто політична інтрига, не більше".

Бистрицький також наголосив: "Давайте не спинятися на персоні, в ситуації, де Юлія Володимирівна не права. В даному випадку вона не права, вона не може, не розумію чому, визнати своєї поразки, але їй доведеться змиритися з цим. Тому що і іноземні структури ОБСЄ, і європейські спостерігачі, і вони зараз визнають, що фактично, ми пережили вільні демократичні вибори. Це важливо для образу України і для ставлення до України у світі. Ці вибори, перший тур, був демократичний. Все".

Попередній матеріал
"Мріяв повернутися до дітей": із 30-річним десантником Дмитром Костенюком попрощалися в Чернівцях
Наступний матеріал
У ЦВК пояснили, коли можна буде змінити місце голосування до ІІ туру виборів