Справа проти екс-беркутівців 5 канал

Коли покарають винних у злочинах проти учасників Майдану та чому розслідування просувається так повільно

Адвокати родин Небесної Сотні відзначають - найкраще рухається справа про вбивства на Інститутській 20-го лютого. Втім чимало осіб, яким оголошено про підозру у цій справі, і надалі працюють в поліції

Вісім епізодів, пов'язаних із резонансними злочинами на Майдані, вже передали до суду. Втім розгляд більшості з них із різних причин гальмується. Перша справа стосується кривавого розгону беркутівцями студентського майдану у ніч на 30 листопада. Після тривалого розгляду справи в суді - все доведеться починати заново. 

"Заявлено відівід судді, її відвели. Буде заявлено новий склад суду і буде знову розглядатися справа. Там уже був допит потерпілих. Тепер заново повернеться на круги своя і заново почнеться все спочатку", - розповіла адвокат родин Небесної Сотні Вікторія Дейнека.

Не ліпша ситуація із розслідуванням побиття людей на Банковій 1 грудня. Встановлено, що в ніч на 11 грудня Майдан розганяли беркутівці із Запоріжжя. На криваве побоїще вранці 18 лютого перетворили мирний наступ представники харківського і львівського Беркуту. Найгірше розслідувані обставини загибелі Михайла Жизневського, Сергія Нігояна та Романа Сеника на вулиці Грушевського. Досить швидко рухається вперед суд над кривдниками автомайданівців 23 січня у Кріпосному провулку та на тогочасній вулиці Щорса. Найкращим же адвокати родин Небесної сотні вважають судовий процес над "чорною ротою" київського Беркуту, на совісті яких - 80 поранених і 48 убитих. 

"Було встановлено кулі - хто із співробітників беркуту кого вбив, кого поранив. Перекваліфікація на терористичний акт. Це так само великий позитив", - додала Вікторія Дейнека.

У Святошинському суді на лаві підсудних п'ятеро обвинувачених. Утім там немає ключового фігуранта справи - командира роти Дмитра Садовника. 

"Організували скасування запобіжного заходу з грубим порушенням процесуального закону. В подальшому під супровід своїх колег діючих представників беркуту покинув територію України і майже через місяць отримав громадянство Росії", - зазначив адвокат родин Небесної Сотні Віталій Титич. 

Серед причин, які заважають швидко встановити істину, адвокати називають опір суддівської системи. 

"А судді хто? Справи з обвинувачення тих, хто забороняв мирні протестні акції, є судді, які самі є фігурантами кримінальних проваджень. Вони валять ці справи", - додав Віталій Титич.

Разом із суддями справи гальмують і правоохоронці.

"Особи, які вже притягнуті до відповідальності, яким оголошено підозру по багатьом справам, продовжують знаходитись на посадах в Національній поліції. Така індульгенція дає підстави всім учасникам - на майдані було задіяно 15 тисяч правоохоронців - не давати слідству важливих показів", - розповів адвокат родин Небесної Сотні Павло Дикань.

Ще одну причину тривалого розслідування злочинів проти майданівців називає керівник департаменту спецрозслідувань Генеральної Прокуратури Сергій Горбатюк.

"На 60 осіб скорочений департамент. Цим продемонстровано рішення, що, напевно, справи Майдану стають непріоритетними для керівництва Генпрокуратури. В рамках тих можливостей, які є, слідчими нашого департаменту робиться все можливе для того, щоб слідство було завершене в стислі терміни і зібрані достатні докази", - зазначив Горбатюк.

До суду вже передали обвинувальні акти стосовно 220-ти людей. Вироків винесли - лише 35.

Наталія Жижко, Марічка Кужик, Микола Лебедєв, Василь Дендін, "5 канал".

Попередній матеріал
Минуло два роки від виходу українських військ з Дебальцевого
Наступний матеріал
У Києві презентували світлини бійців-захисників Авдіївської промзони
Loading...

У справі вбивства Нігояна, Жизневського та Сеника на Майдані проведено нові експертизи

Помер генерал-полковник Воробйов, який відмовився виводити армію проти учасників Майдану – Бірюков

Українська монета "Євромайдан" увійшла до топ-100 у конкурсі "Краща монета року"