Революція Гідності
Революція Гідності 5 канал

Сьогодні роковини найтрагічніших та кривавих подій Революції Гідності

Саме 18 лютого три роки тому у центрі Києва почали розстрілювати активістів Євромайдану

Розпочалось все з мирної ходи до Верховної Ради, де мали розглянути питання зміним до Конституції і обмежити права Президента. Багатотисячна хода зіткнулася з кордоном міліції і беркутівцями на вулиці Грушевського - вони перекрили весь урядовий квартал. Почалися перші сутички.

Активісти прорвали кордон міліції. На Грушевського запалали шини. Усі гілки київського метрополітену закрили нібито у зв'язку з загрозою теракту. Водночас, найбільші протистояння відбулися на Майдані Незалежності. Так звану Антитерористичну операцію силовики розпочали ввечері. Застосували навіть БТРи.

Наступ вели одночасно з вулиць Грушевського та Інститутської. Пролунали постріли. Також силовики використовували гранати. У відповідь протестувальники кидають каміння і стріляють салютами . Почалася пожежа в Будинку профспілок, де тоді був медпункт Майдану. Цю пожежу надалі будуть гасити більше доби. Активісти своїми силами витягали людей з вогню.

Близько опівночі на Майдані Незалежності, в районі Михайлівської та Софіївської площ відключили електрику. За даними медичної служби Майдану, внаслідок сутичок 18 лютого загинули 23 людини, 19 лютого загинули восьмеро, а 20 - 47 героїв.

Попередній матеріал
Стрілянина у Харкові: затримані дев'ять осіб – поліція
Наступний матеріал
Допомога Україні - це найвигідніша інвестиція у захист вільного світу: Як проходить Мюнхенська конференція

Сьогодні третя річниця смерті перших героїв Небесної сотні

РФ планує провокації в Україні у дні вшанування Небесної Сотні – СБУ

Суд у справі "екс-беркутівців": батько Героя Небесної Сотні дав важливі свідчення про розстріли на Майдані