пам'ятник Героям Небесної сотні 5.ua

"Тим, що перемогли смерть": у Харкові стартував конкурс проектів монумента Героям Небесної Сотні

Наразі 21 роботу професійних авторів і скульпторів-початківців виставили в культурному центрі міста

Ескіз пам’ятника Героям Небесної Сотні обирають у Харкові. Конкурс проектів влаштували активісти Революції Гідності, інформує "5 канал".

Наразі 21 роботу професійних авторів і скульпторів-початківців виставили в культурному центрі. Імена митців не розголошують задля неупередженості вибору, тож конкурс стартував на умовах анонімності.

У лютому 2014 в Києві серед інших активістів загинули троє харків'ян - Євген Котляр, Владислав Зубенко і Юрій Паращук. Один із лідерів харківського Євромайдану Володимир Чистілін каже, що одразу після трагедії з'явилася ідея встановити в рідному місті монумент героям Небесної Сотні. Конкурс оголосили торік, восени. За цей час зібрали двадцять один проект для майбутнього монументу.

"Конкурс відкритий, тобто навіть тут є люди, які привозили з Києва скульптори, є роботи нашої спілки скульпторів, є декілька студентських робіт. Ми не маємо можливості платити гроші, (оскільки у великих конкурсах взагалі переможець отримує премію, у нас такого немає,) але мотивація, думаю, тут більша, ніж грошова",  - зазначає співорганізатор конкурсу Володимир.

У журі конкурсу - тридцять представників громадськості, митці та родичі загиблих.

"Цей пам'ятник…Єдине, що можу сказати – він переможцям, і у жодному разі не жертвам, а саме пам'ятник переможцям. Взагалі, він має бути скорботним і траурним. Це має бути пам'ятник людям, що перемогли смерть", - каже батько героя Небесної сотні Віталій Зубенко.

"Там, під вогнем, ми зазнали втрат, проте ми відчували, що попереду сходить сонце перемоги. Це я як учасник можу сказати, тому буду дивитися і шукати проект, в якому буде якось відображений схід сонця. Це був прорив до свободи, прорив, коли люди просто бігли на кулі та розуміли, що жодні кулі нас не зупинять", - ділиться спогадами учасник Революції Гідності Леонід Онищенко.

Результати конкурсу оголосять 17 лютого. Місце для монумента вже підготували - його встановлять на Майдані Небесної сотні.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Коли стихають гармати: що чують від ворога морпіхи в Широкиному, коли настає "затишшя"
Наступний матеріал
Як чиновники та службові пси від підлоги відтискались: Україною шириться незвичайний флешмоб
Loading...
Суд у справі "екс-беркутівців": батько Героя Небесної Сотні дав важливі свідчення про розстріли на Майдані

Суд у справі "екс-беркутівців": батько Героя Небесної Сотні дав важливі свідчення про розстріли на Майдані

Розстріли на Інститутській: суд розглянув відеодокази з місця загибелі активістів

Розстріли на Інститутській: суд розглянув відеодокази з місця загибелі активістів

Екс-"беркутівці", яких розшукують у справі розстрілів на Майдані, отримали громадянство РФ

Екс-"беркутівці", яких розшукують у справі розстрілів на Майдані, отримали громадянство РФ