флешмоб 22 Pushup Challenge 5.ua

Як чиновники та службові пси від підлоги відтискались: Україною шириться незвичайний флешмоб

"Це не просто розминати м'язи на камеру, а нагадати владі та громадськості про проблеми ветеранів", - так про мету флешмобу каже його організатор

Українськими соцмережами гуляє незвичний флешмоб. Потрібно 22 рази відтиснутися від підлоги, записати на відео і передати естафету далі. Про таке повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, ідея флешмобу торік народилася в США. Тамтешній Департамент у справах ветеранів повідомив - щодня 22 ветерани накладають на себе руки. Вправами американці привертали увагу до проблеми суїцидів та збирали кошти на створення сайту, де могли би просити про допомогу ті, кому це потрібно.

Невдовзі українці підхопили таку ідею.

"Коли я тільки повернувся, то були проблеми зі сном, були проблеми з психологічним станом. Ти розумієш, що в тебе такий маятник емоцій - то тобі добре, то тобі геть погано й ти не розумієш, з чим це пов'язано", - так розповідає про симптоми постравматичного стресового розладу після повернення з фронту ветеран ЗСУ Максим Музика.

Чоловік – один із захисників Саур-Могили та  Донецького аеропорту. Максим Музика зумів опанувати себе, але розповідає, що серед побратимів є багато тих, кому потрібна фахова допомога психологів. Ветеранам слід заново вчитися опанувати себе після травматичних спогадів, контролювати прояви агресії, безсоння, депресії, тамувати бажання хильнути зайвого. За словами бійця, ветерани повертаються додому буквально - людьми без шкіри.

"Восьмий рік - це пік прояву постравматичного стресового синдрому, то ми тільки-тільки на початку цього", - каже ветеран ЗСУ.

Америка нині переживає апогей. Торік Департамент у справах ветеранів оприлюднив статистику: щодня 22 тамтешні ветерани накладають на себе руки. Ці цифри так шокували суспільство, що в соцмережах запустили флешмоб - почали відтискатися 22 рази двадцять два дні поспіль, збираючи гроші на сайт, на якому можна звернутися по допомогу.

В от в Україні поки такої статистики немає. Міноборони фіксує випадки самогубства лише тих військових, які служать у лавах ЗСУ.

Натомість, приєднатися до флешмобу "22 pushupchallenge" прості українці не проти. "Це не просто розминати м'язи на камеру, а нагадати владі та громадськості про проблеми ветеранів", - розповідає про ідею заходу його ініціатор Олексій Мочанов.

Він додає: "В наших умовах йдеться не про американських ветеранів, які закінчили життя самогубством, а про те, що це проблема, на жаль, так чи інакше може торкнутися і нас, якщо не спрацюємо на випередження".

Українці масово підтримали цей посил. Відтискаються гуртом і поодинці - військові, урядовці, чиновники, співаки, волонтери, і навіть - службові пси.

"Найголовніше - дати їм (ветеранам) зрозуміти, що вони потрібні. Потрібні всім нам, потрібні собі, своїм родинам і нашому народу", - каже командувач Високомобільних десантних військ ЗСУ Михайло Забродський.

Під час зйомок знімальна група "5 каналу" прийняла виклик і нині переадресовує його всім, хто має бажання долучитися до "22 pushupchallenge" на своїх сторінках у Facebоok.

Леся Головата, Даниїл Буланенко та Василь Дендин, "5 канал"

Попередній матеріал
"Тим, що перемогли смерть": у Харкові стартував конкурс проектів монумента Героям Небесної Сотні
Наступний матеріал
Петренко назвав держорган, який саботує роботу Мін'юсту
Loading...
Герої оборони Донецького аеропорту: У НВІМУ відбувся меморіальний вечір пам'яті загиблих "кіборгів"

Герої оборони Донецького аеропорту: У НВІМУ відбувся меморіальний вечір пам'яті загиблих "кіборгів"

"Ігри героїв" у Києві: Як бійці АТО змагалися між собою у кросфіті

"Ігри героїв" у Києві: Як бійці АТО змагалися між собою у кросфіті

Як побратими на колінах проводжали героїв: Харків прощається із загиблими воїнами

Як побратими на колінах проводжали героїв: Харків прощається із загиблими воїнами