5 канал

Ветерани АТО влаштували різдвяні співи у Національному музеї історії України

Багато хто з присутніх у попередні роки не мали можливості святкувати Різдво, бо несли службу в зоні проведення АТО

Колядували, щедрували та засівали – для бійців АТО. Кількадесят сімей ветеранів АТО та родин Небесної Сотні зібралися у Національному музеї історії України, щоби спільно відчути атмосферу та радість Різдвяних свят.

Сучасні колядки та щедрівки воїни АТО співали разом із творчими колективами. А от на спеціальному майстер-класі вчили слова та мелодії давніх, але забутих коляд, з якими наші предки ходили колядувати – від часів Середньовіччя до бароко – XVII-XVIII століття.

Багато хто з присутніх у попередні роки не мали можливості святкувати Різдво, бо несли службу в зоні проведення АТО. "Різдво 2015-го року провели на блок-пості, захищаючи нашу державу, тому колядувати не було нам де там. Це як духовна реабілітація для нас, дуже цікаво, дуже сприймається патріотично й духовно бути сильним", – поділився враженнями ветеран АТО Роман Пилипець.

За словами організаторів, спільна коляда – одна з нагод подякувати захисникам України та допомогти їм знову інтегруватися в суспільство.

"Ми хотіли показати, що те, за що вони воювали, воно цінне. Ось вони воювали за нашу культуру, за те, щоби це могло тут відбуватися, тут, в цих стінах, на Старокиївських горах. Що Київ завжди колядував і буде колядувати. А, по-друге, що вони не покинуті в ці свята, що ми не відвідуємо їх лише в шпиталях, і лише жаліємо там, а що ми радіємо разом із ними", – пояснив музикант Тарас Компаніченко.

Дивіться також: На Харківщині бійці АТО скайпом розповідали дітям казки

Попередній матеріал
Герої оборони Донецького аеропорту: У НВІМУ відбувся меморіальний вечір пам'яті загиблих "кіборгів"
Наступний матеріал
Президент Сербії погрожує застосувати війська проти Косово
Теги:
Loading...

Черкаські пенсіонери передали бійцям АТО понад 100 літрів квашеної капусти, пиріжки та вареники

На Харківщині бійці АТО скайпом розповідали дітям казки

До військової частини АТО надійшов санітарний автомобіль "Богдан"

У Вінниці 9 родин учасників АТО отримали довгоочікувані квартири у новобудовах