5 канал

На Харківщині бійці АТО скайпом розповідали дітям казки

Проект "Воїни АТО читають казки дітям" започаткували у Львові, участь у ньому взяли 18 військових

Казки з передової. На Харківщині волонтери зібрали дітей військових, щоб послухати казки, які їм читатимуть просто з фронту. Казкарями стали бійці 92-ї бригади. Доєдналися до читань і демобілізовані бійці.

11-річний Микита прийшов послухати казки разом із мамою. Їхній тато Андрій Бессараб уже вісім місяців у полоні терористів. Саме з ним асоціюються найяскравіші спогади про казки, каже хлопчик. Згадує: батько спеціально для нього вигадував казкових персонажів та історії про їхні пригоди.

Син полоненого військовослужбовця ЗСУ Микита Бессараб каже: "Атікін" – Микита навпаки, я взагалі про це не здогадувався, а він розповідав про бабусю про мою, а я й не здогадувався ніколи, думав, це звичайна казка, він брав книжку і ніби читав".

Для двадцятьох школярів, просто з передової, командир 92-ї механізованої бригади Віктор Ніколюк читає Микиту Кожум'яку.

"Колись був в Києві князь і була у нього дочка – така розумна та гарна, що й казати не можна. І був коло Києва змій, і щороку кияни йому данину віддавали", – розповідає боєць казку на скайп-зв'язку.

Розповісти командир встигає не лише про казкового героя. Діти слухають дуже уважно. "У нас настрій бойовий, настрій радісний", – каже Ніколюк.

5 канал

Мирослав Андрієвський, учень чугуївської гімназії розповідає: напередодні нового року разом з однокласниками готували подарунки для військових з 92-ї бригади.

До читань долучилися і демобілізовані ветерани АТО. Демобілізований армієць 92-ї механізованої бригади Андрій Гуренко каже: "Хлопці там на передовій воюють саме за дітей, тому що це майбутнє нашої держави, і всім показати, що ми воюємо за цю Батьківщину, а Батьківщина – це наші діти, наше втілення в дітях і внуках".

Проект "Воїни АТО читають казки дітям" започаткували у Львові, участь у ньому взяли вісімнадцять військових – результатом став аудіо-диск із казками.

Анна Юрченко, співорганізатор акції, пояснює: "Це проект, щоб допомогти і воїнам соціалізуватися, і казки дітям почитати, перед Різдвом, в нашому випадку – після Різдва, а крім того, щоб підтримати воїнів, коли вони повертаються,

Диски з цими казками наприкінці читань отримали і дітлахи, які завітали на захід. А військові з передової пообіцяли повторити таку акцію тільки-но повернуться додому, вже наживо.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Opera запустила "браузер майбутнього" Neon
Наступний матеріал
У Залізному через обстріл бойовиків пошкоджено приватний будинок – поліція
Теги:
Loading...

У Міноборони інформацію про буцімто захоплення бійців АТО біля Донецька назвали "російським фейком"

Статус учасника бойових дій від початку АТО отримали 192,1 тис. військовослужбовців – Міноборони

Бойовики цілять на усіх напрямках, Новозванівку на Луганщині обстріляли з 152-мм артилерії – штаб АТО

У Києві наймолодша українська письменниця презентувала свою книжку "незвичайних пригод"

"Той, хто пройшов крізь вогонь" презентував другий музичний альбом у лавах ЗСУ

У Києві зірвали презентацію книги "Звідки пішла російська земля"