Суд над п'ятьма "беркутівцями", яким закидають масові розстріли активістів на Інститутській, може затягнутися ще на рік-півтора. Про це попереджають прокурори.
Вони кажуть, що причиною тому – велика кількість свідків, яких мають допитати. Тільки їх нарахували більше сотні. Сьогодні суд слухав батьків, дружину і сина убитого Володимира Чаплінського.
Володимира Чаплінського з Обухова, 44-річного батька двох дітей розстріляли 20 лютого біля виходу з метро "Хрещатик", на вулиці Інститутській. Зараз на тому місці розташований Хрест Героям Небесної сотні.
"Володя мені зателефонував, це була остання моя розмова. Це було…я так пригадую, 9:40. Я плакала і просила: "Володя, я знаю, ти з Майдану не підеш, я тебе тільки прошу - відійди далі до сцени, тому що там стріляють". І він мені сказав лише одне слово: "Добре", і відключився", - пригадує останню розмову з чоловіком дружина Героя Небесної сотні Світлана Чаплінська.
Жінку в суді питали, чи був її чоловік агресивним до влади, чи мав при собі зброю і навіщо їздив на Майдан. "Після того, як побили студентів, Володя прийшов додому і каже: "То ми народ чи ми бидло, треба уже якось заступитися за себе". З того часу він почав їздити на Майдан. Це було десь 2 грудня. Він там із пральної машини зробив собі щит", - каже Світлана.
Дивіться також: "Змова прокурорів" та тижнева ночівля в суді: що відбувається на слуханнях у справі розгону Майдану
Крізь сльози говорять і батьки Володимира Чаплінського. У них суд цікавиться, чи були у сина проблеми з міліцією. Адвокати підозрюваних "беркутівців "питають, чи знала сім'я убитого про тодішні судові заборони протестувати в центрі Києва.
"На Майдан люди повинні виходити і висловлювати свою думку. Які там повинні бути заборони?..Я підтримую думку Володі. Він казав: це наш єдиний шанс, що ми можемо щось в країні змінити", - відповідає дружина загиблого.
Син Володимира Чаплінського вивчав відео розстрілу батька. Посекундно дослідив усі записи, які вдалося знайти. "Вважаю, що це був постріл з бетонних барикад. Куля пройшла повз щит, і він уже смертельно поранений встав, зробив кілька кроків і впав", - каже Володимир Чаплінський.
А от адвокати підозрюваних з ним не погоджуються. Комплексну експертизу, яку проводили слідчі, вони називають непрофесійною, і знов кажуть про снайперів на дахах.
"Я би утримався від таких висловів. Вважаю, що захисники перебирають на себе дуже велику функцію експертів", - наголошує прокурор ГПУ Яніс Сімонов.
За словами прокурорів, якщо суд і далі працюватиме такими темпами, тобто засідатиме двічі на тиждень, то тільки допити потерпілих затягнуться щонайменше ще на рік, а вироку у справі чекати раніше ніж за два роки не варто.
Ольга Петрів та Олексій Тищенко, 5 канал.