Світлини бійців-захисників Авдіївської промзони
Світлини бійців-захисників Авдіївської промзони 5 канал

У Києві презентували світлини бійців-захисників Авдіївської промзони

Дехто з зображених військових у ці хвилини обороняє околиці Авдіїки. Це - проект фотографа Олеся Кромпляса

Світлини доповнюють шматки посіченого кулями та снарядами заліза , вивезеного з промки. На виставці були присутні герої світлин та їхні рідні. 60 світлин - 60 облич та епізодів оборони однієї з найгарячіших точок АТО - Авдівської промзони.

"Тут є роботи з 72-ї бригади і 199-го навчального центру ВДВ. Я двічі заїжджав на промзону до цього навчального центру - коротко, але результативно. І я пробув трошки менше ніж тиждень там уже з 72-ю бригадою, тобто на цих фотографіях - бійці, які зараз захищають промзону, деякі з них , на жаль, вже поранені", - розповів автор виставки Олесь Кромпляс. 

Світлини бійців-захисників Авдіївської промзони
Світлини бійців-захисників Авдіївської промзони5 канал

Віталій Глушков - один з оборонців промки, добре пам’ятає, як робилась світлина, що представлена на виставці. Воював в Авдіївці у жовтні минулого року. Каже, тримати бойовий дух допомагали чорний гумор та пісні. Невдовзі після цього фото - отримав поранення.

"На фото хлопець ось, його трохи видно. Він загинув у нас під Горлівкою, Саша... Ось він сидить. Це дуже значна фотографія для нас", - розповів військовослужбовець ЗСУ Віталій Глушков.

В посіченому снарядами ангарі, що став одним з символів промзони, у кадр потрапив десантник Микола. Під Авдіївкою він прослужив кілька місяців.

Суцільне пекло там відбувалося . Найважче це психологічно було перебороти самого себе. Одне й те саме замкнене місце ,постійно під обстрілами, які майже не вщухають. Близька дистанція до противника - від 50-60 метрів. Ти повністю чуєш, як розмовляють, з противником перекрикувалися", - говорить військовослужбовець ЗСУ Микола. 

Світлини бійців-захисників Авдіївської промзони
Світлини бійців-захисників Авдіївської промзони5 канал

Герой однієї зі світлин Андрій Галич на презентацію прийти не зміг. 30 січня на промці він отримав тяжкі поранення. Замість нього на виставку прийшла мама героя.

"Мама оцього свого сина золотого. Відслуживши рік, він заключив контракт і по даний час служив у 72-й бригаді. Зараз знаходиться в київському військовому госпіталі, поранення дуже тяжкі. Але я дякую Богу, що Бог врятував йому життя", - розповіла мама військового Олена Галич. 

Нині лікарі намагаються врятувати руку героя. Один з уламків поцілив у медальйон, що висів на шиї бійця. 

Частину світлин монтували на шматках металу, посіченого уламками від снарядів та кулями, привезеними з промзони. Крім фотографій презентували книгу - фотоальбом з сотнею світлин оборонців промки.

Євгенія Подобна, Данило Буланенко, 5 канал.

Попередній матеріал
Коли покарають винних у злочинах проти учасників Майдану та чому розслідування просувається так повільно
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео

"Абсолютно вилучено": У Кримському домі відкрилась виставка уцілілих світлин журналіста Семени

У Львові відкрилася фотовиставка з історіями переселенців із обмеженими можливостями

Мультимедійна виставка "Відважні: наші герої" – за що боролися українці