Андрій Хандрикін
Андрій Хандрикін 5 канал

Катування майданівців на колонаді стадіону "Динамо": суд виправдав ексберкутівця Хандрикіна

Читайте по-русски
Обвинуваченого Хандрикіна на судовому засіданні не було
Дніпровський районний суд Києва 30 серпня виправдав ексберкутівця Андрія Хандрикіна, якого звинувачували у побитті та катуванні активістів Євромайдану на колонаді стадіону "Динамо" у січні 2014 року.

"Суд вважає за доречне ухвалити виправдувальний вирок для обвинуваченого (Андрія Хандрикіна – ред.). За наслідками судового розгляду не було доведено, що він вчинив цей злочин. Хандрикіна визанано невинуватим", – ідеться у рішенні суду, яке зачитала суддя Оксана Бірса.

Суд не взяв до уваги частину доказів, через те що вважав їх отриманими із процесуальними порушеннями. Також до уваги не прийняли показання свідків. На думку суду, вони констатують лише побиття потерпілих, але не доводять, що саме Андрій Хандрикін брав у цьому участь.

Із вироком не згодні родичі та обвинувачення. Прокурор зазначив, що рішення незаконне, упродовж 30 днів він має право його оскаржити. 

"Самосуд вчинили, побили мого хлопця, скалічили його, побили Низькогуза. І ще й говорять "ми засуджуємо такі дії, але не можемо ніякий вирок винести, тому що це не підлягає ніякому вироку". У мене немає слів", – обурюється мати побитого хлопця Алла Цілицька.

На засідання Андрій Хандрикін та його адвокат не прийшли. Вирок зачитували близько двох годин.

"Після наради з безпосередньо старшим групи буде вирішено питання про подачу апеляції. Те, що я почув у даному судовому засіданні, цей вирок є незаконний і необґрунтований", – наголосив прокурор Андрій Іванцов.

Нагадуємо, йдеться про події на колонаді стадіону імені Лобановського 20 січня 2014 року: двоє осіб – тоді ще неповнолітній Михайло Низькогуз та Владислав Цілицький – зазнали численних травм. За версією слідства, колишній беркутівець Андрій Хандрикін у січні 2014-го разом із іншими силовиками, зокрема з Владиславом Мастегою та Артемом Войлоковим, побив двох майданівців, які кидали коктейлі Молотова з колонади стадіону. Згодом їх спустили та провели через колону беркутівців, які гамселили постраждалих кийками. Андрій Хандрикін опинився на лаві підсудних, а Владислав Мастега та Артем Войлоков втекли до Росії.

Читайте також: Справа побиття двох євромайданівців: на суді свідчила журналістка "Громадського ТБ".

У Києві небо осяяли 107 променів у пам'ять про загиблих на Євромайдані: як це було – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вітчизняні вантажоперевізники закликали нову владу звернути увагу на політику "Укрзалізниці" – ЗМІ
Наступний матеріал
Волкер привітав новий уряд України і пообіцяв підтримку від США
Loading...

Суд відмовився об'єднувати справи щодо командирів та бійців "Беркута"

Справа екс-заступника голови МВС Лекаря: суд допитав свідків обвинувачення

Справа розгону Майдану: суд узявся за відеодокази проти екс-беркутівця Марчука