Конотопська битва. Автор – Артур Орльонов, 2010
Конотопська битва. Автор – Артур Орльонов, 2010 uk.wikipedia.org

Історія славетної перемоги в Конотопській битві: як розбите царське військо три дні гнали геть з України в бік москви

Читайте по-русски
Конотопська перемога – славетна сторінка вітчизняної військової історії, адже у Конотопській битві Україна відстояла своє право на власний національний шлях

7–9 липня Україна відзначає річницю битви під Конотопом. Сьогодні виповнюється 363 років з дня великої перемоги України над російським військом у Конотопській битві. Як бачимо, історія повторюється. 5.UA зібрав для вас цікаві факти про цю знакову битву.

  • Рік 1659-й. Користуючись чварами поміж українців, росія йде в наступ.
  • 70 днів 4 тисячі козаків боронять місто Конотоп. Загін волинського шляхтича, ніжинського полковника Григорія Гуляницького, який командував козацьким корпусом, добряче пошарпав загоди князя Олексія Трубецького і змусив зупинитися в лісах довкола Конотопа.
  • Це дало час гетьману Івану Виговському зібрати військо, покликати союзників поляків та кримських татар і 27 червня козаки пішли в наступ.
  • Вже за два дні, 30 тисяч відбірного московського війська козаки заманили в пастку. Все командування агресора було страчено, решта царського війська три дні женуть геть з України в бік москви.
  • У Конотопській битві Україна відстояла своє право на власний національний шлях.

360 років тому! І торування національного шлях триває. І саме нам випало виграти ці, як називають історики, визвольні змагання. Разом переможемо! 

До речі, цікавий факт: якщо порівняти українську Вікі-сторінку з кацапською, то у кацапській взагалі про Україну майже не згадується, це була ніби битва московського царства з Річчю посполитою, основною силою були татари, і на картинці там лише татарський лучник. Як це знайомо, перекрутити, викрутити факти і сказати, що так і було. Тільки московитам уже не вірить ніхто у світі, хіба ще тільки самі московити. 

Нагадаємо, 1648 року Богдан Хмельницький відправив послів до Кримського хана, аби укласти новий союз – передусім військовий. Так татарська кіннота стала елітним підрозділом української армії.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
"Радісний шок": поліцейські влаштували сюрприз двом маленьким волонтерам в Одесі
Наступний матеріал
Задля перемоги прощаються з улюбленими іграшками: як київські діти допомагають армії – сюжет
Loading...