Конотопська битва. Автор – Артур Орльонов, 2010
Конотопська битва. Автор – Артур Орльонов, 2010 uk.wikipedia.org

Історія перемоги в Конотопській битві: як розбите царське військо три дні гнали геть з України в бік Москви

Читайте по-русски
У Конотопській битві Україна відстояла своє право на власний національний шлях

Сьогодні, 29 червня 2019 року, виповнюється 360 років з дня великої перемоги України над російським військом у Конотопській битві. "5 канал" зібрав для вас цікаві факти про цю знакову битву.

Рік 1659-й. Користуючись чварами поміж українців, Росія йде в наступ. 70 днів 4 тисячі козаків боронять місто Конотоп. Загін волинського шляхтича, ніжинського полковника Григорія Гуляницького, який командував козацьким корпусом, добряче пошарпав загоди князя Олексія Трубецького і змусив зупинитися в лісах довкола Конотопа.

Це дало час гетьману Івану Виговському зібрати військо, покликати союзників поляків та кримських татар і 27 червня козаки пішли в наступ.

Вже за два дні, 30 тисяч відбірного московського війська козаки заманили в пастку. Все командування агресора було страчено, решта царського війська три дні женуть геть з України в бік Москви.

У Конотопській битві Україна відстояла своє право на власний національний шлях.

Нагадаємо, 1648 року Богдан Хмельницький відправив послів до Кримського хана, аби укласти новий союз – передусім військовий. Так татарська кіннота стала елітним підрозділом української армії.

Попередній матеріал
Заступником голови СБУ призначили чиновника часів Януковича – розслідування
Наступний матеріал
Вибороли призові місця на Європейських Іграх: як в "Борисполі" зустрічали українських веслувальників-тріумфаторів – відео
Loading...