У лютому 1648 року Богдан Хмельницький відправив послів до Кримського хана, аби укласти новий союз – передусім військовий.
Татарський поет ХVІІ століття Джан Мухамед оспівував боротьбу українців і татар проти спільного ворога:
"І тоді Тугай-бей разом із козаками вийшли назустріч ворогові і вдарили разом, із козацьким народом стояли спільно, стріляли з гармат і мушкетів…"
У середині квітня 1948 року Богдан Хмельницький особисто виїхав до Бахчисараю, де "розмовляв наодинці" з ханом Іслам-Гіреєм ІІІ.
Через декілька тижнів до козацького війська приєднався 20-тисячний татарський загін. Добре вишколена і загартована у багатьох боях татарська кіннота стала елітним підрозділом української армії.
В поєднанні із козацькою піхотою народився тандем, який позбавив Річ Посполиту як тактичної, так і стратегічної переваги на полях битв. Що і було доведено перемогою над польським військом під Жовтими Водами.
Нагадаємо, у грудні 1624 року кримський калга (перша особа після хана) Шагін Ґерей підписує документ, що скріплює присягу, дану українському гетьману і всьому козацькому товариству в дотриманні союзницьких зобовʼязань.
Також дивіться фотогалерею за темою:
Сталеві красені: перші фото катерів типу Island для українських ВМС – ФОТО









