Залишки костелу XVI століття у Львові
Залишки костелу XVI століття у Львові 5 канал

Відкопали під фонтаном: у Львові знайшли залишки костелу XVI століття

Читайте по-русски
Йдеться про основу костелу Воздвиження Чесного Хреста, збудованого ще 1530 року

Давні мури костелу XVI століття виявили у центрі Львова. На знахідку натрапили, коли взялися за реконструкцію міського фонтану. Під ним і виявили фундамент храму. Крім мурів, там побачили й інші раритетні знахідки.

На кам'яні стіни робітники натрапили, коли працювали над реконструкцією водограю "Кульбаба". На глибині понад 2 метри виявили ще один фундамент – тоді й викликали археологів. Науковці з'ясували: це основа костелу Воздвиження Чесного Хреста, збудованого ще 1530 року.

"Що тут був костел, було відомо. Є багато мап, де він позначений. Він був такого квітковоподібного типу з апсидою маленькою. Він був невеликий. Будували мешканці міста. Посвяту мав Воздвиження Чесного Хреста, але, імовірно, коли прийшла австрійська влада, його розбирають із метою забудови вулиці", – розповідає археолог Остап Лазурко.

Під час розкопок археологи виявили ще й людські кістки. Вчені припускають, що раніше до зведення храму тут було кладовище. Крім того, натрапили на інші цінні артефакти – фрагменти кераміки кахлю, керамічної плитки, посуду. Знайшли також металеву муфту від дерев'яного водогону..

На цій ділянці археологи працюватимуть близько місяця. Їм потрібно розкопати ще частину території, де під землею ховається решта мурів давнього храму. Лише тоді проведуть детальне дослідження та вирішать, що робити з історичною знахідкою.

Над цим працюватиме спеціально створена комісія. До її складу увійдуть історики, археологи та місцеві чиновники.

"Після того, як археологи скажуть своє вагоме слово, що вони знайшли, і що це означає, і що має бути збережене, і що можна демонтувати… Такий об'єкт можна прив'язати до середньовічної карти Львова", – коментує начальник Управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

Водночас, археологи не виключають, що на оновленій площі вдасться зберегти й фрагменти наявного фонтану "Кульбаба", який запустили у 50-х роках XX століття. З бортів кам'яної чаші водограю можуть облаштувати місця для сидіння.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

В Єгипті туристам показали унікальні гігантські статуї фараона Рамзеса ІІ – ФОТО

Попередній матеріал
"Перекрути" й мінування: що відбувається на Приазовському напрямку фронту
Наступний матеріал
Найшвидше домовиться про капітуляцію України: експерти пояснили, хто і чому з проросійських політиків має найвищий рейтинг
Loading...

Науковці знайшли унікальний дерев'яний щит, якому близько 2300 років

Протягом тисячоліть був похований під піском і водою: в Уельсі знайшли доісторичний ліс – фото

Несподівана знахідка: в Чернігові відкопали рештки будівлі заможних жителів XIII сторіччя – репортаж

Відповідь Тутанхамону: британські археологи знайшли унікальне поховання

Унікальну реліквію ХІІІ століття знайшли на Львівщині

Просідає сама площа: на Поштовій через зливи руйнуються артефакти часів Київської Русі