wikimedia.org

Викрали понад мільйон артефактів: у МінТОТ розповіли про діяльність російських археологів у Криму

Читайте по-русски
Актуальною також є проблема легалізації Росією об'єктів культурної спадщини на території півострова

Під час засідання круглого столу заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі заявив, що для збереження об'єктів культурної спадщини на території окупованого Криму необхідний моніторинг спеціальної місії ЮНЕСКО й оперативне реагування щодо всіх фактів порушень із боку Росії. Про таке повідомив "Укрінформ".

"Для України критично важливим є забезпечення моніторингу ситуації з культурною спадщиною на території Криму за допомогою спеціальної місії ЮНЕСКО та інших механізмів, забезпечення оперативного реагування на міжнародних майданчиках з фактів порушення щодо об'єктів культурної спадщини, зокрема, фактів проведення розкопок, реконструкцій, вивезення з території Криму об'єктів культурної спадщини", – йдеться у тексті повідомлення.

За його словами, важливим є забезпечення оперативного реагування на випадки залучення до археологічних розкопок, наукових конференцій та інших незаконних заходів на території окупованого Криму, іноземних громадян.

"Необхідний інструмент введення санкцій на рівні міжнародних організацій. Повинна бути створена ситуація, коли участь учених у наукових заходах на території Криму буде створювати загрозу їхній науковій кар'єрі", – наголосив посадовець.

Крім того, актуальною також є проблема легалізації Росією об'єктів культурної спадщини на території півострова.

Він наголосив, що для створення "легальних" підстав для проведення розкопок у Криму російська влада встановила "академічні контакти кримських об'єктів із профільними державними установами культури", в тому числі з державною установою "Ермітаж".

При цьому, повідомив Куркчі, значна кількість розкопок була проведена в межах реалізації таких інфраструктурних проектів, як будівництво транспортного переходу через Керченську протоку, будівництво магістрального газопроводу, будівництво енергомоста і будівництво так званої траси "Таврида".

"Терміни реалізації археологічних розкопок були обмежені термінами робіт проектів. Тільки за час будівництва транспортного переходу через Керченську протоку археологами було видобуто понад один мільйон артефактів", – наголосив Куркчі.

"Таким чином, РФ нарощує темпи проведення археологічних розкопок в Криму, при цьому масштаби, якість і правила проведення робіт на даний час Україна оцінити не може", – резюмував Юсуф Куркчі.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що на Поштовій через зливи руйнуються артефакти часів Київської Русі.

Попередній матеріал
Біля Попасної знайшли тіло сапера, який зник під час бою 27 травня
Наступний матеріал
Окупанти застосували важку артилерію – гатили зі 152-го та 122-го калібрів
Loading...

Відповідь Тутанхамону: британські археологи знайшли унікальне поховання

Просідає сама площа: на Поштовій через зливи руйнуються артефакти часів Київської Русі

Єдині в Україні стародавні єгипетські мумії на межі знищення: чи є шанси на збереження реліквій

Писанки часів Київської Русі: як вони виглядають та що символізували тисячу років тому

Розкопки на Поштовій площі: для збереження знахідок Київ використовуватиме досвід Франції та Польщі

Британські вчені виявили скам'янілі останки істоти з величезною кількістю щупалець – подробиці