Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко 5 канал

Гончаренко: За надзвичайним станом влада хоче влаштувати диктатуру, але забуває про економіку

Читайте по-русски
Нардеп вважає, що чинна влада спочатку "проспала" пандемію

Надзвичайний стан – це бажання влади влаштувати диктатуру, натомість треба думати про нашу економіку. Таку думку висловив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко у відеоблозі на YouTube.

"Всі чули, що Зеленський хоче ввести надзвичайний стан, його оточення його активно до цього підштовхує. Вони пояснюють, що це вже було зроблено в багатьох країнах Європи. Яка мета надзвичайного стану? Обмежувати масові акції? Вони вже обмежені. Обмежити пересування? Воно вже обмежено. Багато питань, які є в режимі НС, вже реалізовано. А чого ще хоче Зеленський? Цензуру? Заборону страйків? Вимкнути інтернет і телебачення, щоб люди не знали правди про те, що відбувається в країні? З моєї точки зору, в цій ситуації надзвичайний стан дорівнює диктатурі", – заявив нардеп.

Гончаренко наголосив, що не бачить на сьогодні підстав для введення надзвичайного стану. І додав: "Якщо цифри, які в нас є, правдиві, то про це взагалі несерйозно говорити. Якщо такі цифри через те, що в нас бракує тестів, то все одно я не бачу підстав для того, щоб сьогодні говорити про надзвичайний стан. Треба розуміти, що це і диктатура, і удар по економіці".

Він вважає, що чинна влада спочатку "проспала" пандемію – вивозили маски, не закупали тестів, апаратів штучної вентиляції легень.

"Сьогодні нам розказують про літак з Китаю, вже четвертий місяць епідемії, один літак нарешті щось привіз. І це все було куплено за гроші бізнесменів. Тепер уряд не розуміє чи не хоче розуміти, або вони просто живуть як "інфузорії туфельки" і реагують тільки на прямий дотик. Вони не розуміють, що в економіці просто катастрофа відбувається. На відміну від європейських країн чи США, у нас немає можливості влити трильйон доларів чи 750 млрд євро – як в ЄС. Що Україна може зробити на цьому фоні, ми з вами розуміємо", – зазначив депутат.

Гончаренко наголосив, що українська економіка набагато слабша, ніж економіка розвинених країн, тому просто не потягне такі заходи в тривалому проміжку часу.

"Попереду вірус небезпечний, але не менш небезпечні голодні смерті, бунти і мародерство на вулицях. Тому які мають бути заходи? Є шлях Нідерландів. Вони чітко пояснюють свої дії – є шлях не реагувати взагалі на вірус. Так діяла українська влада спочатку. Потім є шлях все закрити. І сьогодні нас до цього підводять. Необхідно виділити вразливі групи, це найперше люди від 65 років. Цих людей треба максимально обмежити від контактів. Але в групі людей до 50 років летальність становить 1-2 на тисячу. Це теж люди, але у звичайного грипу схожа летальність. Тому закривати повністю життя людей до 50 років не має сенсу. Більше того, ці люди, перехворівши в легкій формі, набувають імунітет", – сказав парламентар.

Гончаренко вважає, що треба дати можливість людям від 20 до 50 років жити і працювати. "Звичайно, це не мають бути футбольні матчі чи дискотеки, переповнені маршрутки, але треба жити і працювати, а людей старшого віку треба захистити і забезпечити", – додав нардеп.

"Тому надзвичайний стан – це тільки бажання диктатури, нам треба сьогодні думати про нашу економіку, нам треба розумно діяти і реагувати на цифри. Якщо дійсно піде перевантаження закладів охорони здоров’я, то на це треба реагувати, запроваджувати більш жорсткі заходи. Це має бути гнучка історія – і працювати, і боротися з вірусом, іншого шляху в України немає", – заявив Гончаренко.

Нагадаємо, кількість випадків захворювання на коронавірус в Україні зросла на 16 і становить 63 особи.

Попередній матеріал
Брифінг Дмитра Кулеби щодо дій МЗС з допомоги громадянам України за кордоном – завершено
Наступний матеріал
У Львові ушпиталили жінку з підозрою на коронавірус – подробиці
Loading...

Штраф або арешт: як у світі карають тих, хто нехтує безпекою під час карантину

Ляшко: У МОЗ розробили інструкцію з поховання померлих від COVID-19

Всі нардепи мають пройти тестування на коронавірус – чільник МОЗ

На Донеччині перевіряють на коронавірус сімох осіб – подробиці

Україна хоче отримати від МВФ допомогу, збільшену до 10 млрд доларів – ЗМІ

СБУ запобігла вивезенню з України медичних халатів на 42 тис. євро