МВФ
МВФ Depositphotos

Україна хоче отримати від МВФ допомогу, збільшену до 10 млрд доларів – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Наразі визначення бюджетних параметрів подальшої співпраці – основне із завдань Мінфіну

  Україна може отримати від Міжнародного валютного фонду збільшене фінансування до 10 мільярдів доларів, яке буде включати в себе 5,5 мільярдів доларів за трирічною програмою та 4,5 мільярди допомоги для подолання коронавірусу. Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на співрозмовника в НБУ.

   

  Напередодні в МВФ заявили, що для боротьби з коронавірусом країни зможуть скористатися додатковими інструментами підтримки.

   

  Йдеться про механізм пришвидшеного кредитування (Rapid Credit Facility, RCF) та інструмент швидкого фінансування (Rapid Financing Instrument, RFI). Зазначимо, що одним з перших допомогу в розмірі 5,4 млрд дол. від фонду отримає Ірак.

   

  Проте, за інформацією ЕП, Україна розглядає інший варіант – збільшення фінансування в рамках програми EFF приблизно до 10 млрд доларів.

   

  "ЕFF – зрозумілий нам інструмент підтримки, по якому досягнуто попередньої згоди на 5,5 млрд доларів. Можна збільшити обсяг цієї програми і віддати повністю або частково уряду перший, збільшений з 0,6 до 2-2,5 млрд доларів транш на перекриття нагальних потреб у зв’язку з коронавірусом", – повідомив співрозмовник ЕП в НБУ.

   

  Наразі визначення бюджетних параметрів подальшої співпраці – основне з завдань Міністерства фінансів, нагадує він. Важливо, щоб Мінфін прорахував потребу бюджету в ресурсі.

   

  Щоправда, йдеться не тільки про бюджет, Нацбанку кошти також потрібні на підтримку достатнього рівня золотовалютних резервів. "Велика частина цього фінансування піде на покриття дефіциту держбюджету та на поповнення золотовалютних резервів", – зазначив голова НБУ Яків Смолій.

  Попередній матеріал
  У МОЗ не підтверджують відставки Ємця
  Наступний матеріал
  На Донеччині перевіряють на коронавірус сімох осіб – подробиці
  Loading...