Віктор Ляшко
Віктор Ляшко "5 канал" / Валерія Павленко

Ляшко: У МОЗ розробили інструкцію з поховання померлих від COVID-19

Читайте по-русски
ВООЗ не рекомендує ніяких особливих правил для поховання померлих від коронавірусної інфекції

МОЗ рекомендує скоротити ритуальні обряди при похованні. Міністерство розробило інструкцію з поховання людей, які померли від коронавірусу COVID-19. Про це на брифінгу заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє телеканал "Прямий".

"ВООЗ не рекомендує ніяких особливих правил для поховання померлих від COVID-19. Водночас наш оперативний штаб, який працює при МОЗ, докладно розглядав це питання, визначив усі можливі ризики, які можуть виникнути у подальшому при похованні хворих з коронавірусом. Ми розробили певну інструкцію, яка лягає в нормативно-правовий акт МОЗ. Інструкція дає чіткі вказівки щодо кожного етапу поховання, аби не допустити нового інфікування.

Найперше, найбільший ризик при похованні виникає через ритуальні обряди. Там, де є велике скупчення людей, прощальні поцілунки – це все точки ризику, які треба унеможливлювати. Тому вимушені рекомендувати зменшити час і кількість людей, які проводжають померлу від коронавірусу людину в останню путь. Сьогодні це є порушення норм карантину і тягне за собою відповідальність", – пояснив він.

Нагадаємо, як повідомляв головний санлікар України Віктор Ляшко, у Міністерства охорони здоров'я є чотири сценарії, як реагувати на поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Попередній матеріал
На порозі кризи: Микольська спрогнозувала, що буде з українською економікою і що зможе її врятувати
Наступний матеріал
У Києві посилюють карантин – перелік нових обмежень
Loading...