Погоджувальна рада онлайн
Погоджувальна рада онлайн Facebook

Більшість фракцій парламенту проти оголошення надзвичайного стану в Україні – причина

Читайте по-русски
"ЄС" категорично проти, бо вбачає в цьому ризики для країни і демократії, наголосила Геращенко

Більшість фракцій Верховної Ради проти запровадження надзвичайного стану. Про це заявив заступник голови фракції "Голос" Ярослав Железняк.

За його словами, позачергове засідання парламенту може відбутися вже цього тижня. Уже відбулося засідання робочої групи, на якому обговорювали, зокрема, і можливість запровадження надзвичайного стану.

Була робоча група, вона ж засідання голів депутатських фракцій, організована повністю онлайн. Обговорювалося кілька питань: перше – це порядок денний позачергового пленарного засідання, наразі він іще формується; друге – це ставлення фракцій до впровадження надзвичайного стану, більшість із них виступили категорично проти такого рішення; і третє – це формування законопроєктів, які мали бути ухвалені на позачерговому засіданні й формат ухвалення, тобто місце проведення, формат засідання і формат голосування.

У порядку денному засідання парламенту мають бути виключно питання боротьби з короновірусом, захисту медицини і медиків та порятунок української економіки. На цьому наполягає "Європейська солідарність", написала народна депутатка Ірина Геращенко у фейсбуці.

Щодо перспективи запровадження надзвичайного стану і дистанційного голосування "ЄС" категорично проти, бо вбачає в цьому ризики для країни і демократії, наголосила Геращенко. Вона підтвердила онлайн-зустріч Погоджувальної ради. Зазначила, що керівництво парламенту і фракцій обмінялися думками щодо можливого позачергового засідання.

Водночас голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія теж повідомляє про те, що сьогодні відбулася онлайн-зустріч Погоджувальної ради. На ній з'ясовували позицію фракцій щодо голосування поза Верховною Радою та стан напрацювання законів щодо коронавірусу. З приводу голосування поза парламентом, Арахамія відповів: "Половина "за", половина – "проти".

Нагадуємо, міністр охорони здоров'я Ілля Ємець вважає, що надзвичайний стан в Україні в зв'язку з коронавірусом потрібно були вводити ще на початку березня.

 

 

 

Попередній матеріал
"Це відео зі шпиталю треба показати всім": Клімкін нагадав про особистий захист під час пандемії COVID-19
Наступний матеріал
Ексзаступниця голови МЕРТ про те, як зміняться настрої споживачів після кризи
Loading...

"Ми готові до впровадження надзвичайного стану в Україні" – Шмигаль

Іспанія ввела надзвичайний стан через коронавірус

Коронавірус у світі: Вашингтон запровадив надзвичайний стан

Смертоносний коронавірус: як зі спалахом борються в Китаї та що радять світові експерти

ВООЗ оголосила міжнародний надзвичайний стан через коронавірус – кількість загиблих зросла до 213 осіб

У Каліфорнії надзвичайний стан: через пожежу евакуйовано близько 200 тис. осіб