Вірус
Вірус Depositphotos

Смертоносний коронавірус: як зі спалахом борються в Китаї та що радять світові експерти

Читайте по-русски
Режим надзвичайної ситуації дасть змогу мобілізувати зусилля світової спільноти для подолання спалаху хвороби

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайну ситуацію через епідемію коронавірусу. У Китаї кількість загиблих від захворювання зросла до 213 осіб. Загалом інфікованих вже понад 9 тисяч 800 людей. Про шостий випадок зараження повідомили у Франції. Інфікований –  лікар-терапевт, який контактував із хворим на коронавірус китайським туристом. Авіакомпанії різних країн світу призупиняють авіасполучення з Китаєм.

Смертоносний коронавірус несе міжнародну загрозу. Масштаби поширення недуги викликають занепокоєння у Всесвітній організації охорони здоров'я. На екстреному засіданні експерти оголошують надзвичайну ситуацію. Ситуацію з коронавірусом в організації називають серйозною, адже випадки зараження щодня виявляють у різних країнах. Епіцентр епідемії – китайське місто Ухань. Утім вірус стрімко шириться. В організації побоюються, що недуга може завдати шкоди країнам із нерозвиненою системою охорони здоров'я.

"Я оголошую надзвичайну ситуацію у галузі охорони здоров'я, який несе міжнародну загрозу – через епідемію нового типу коронавірусу. Головна причина такого рішення – не епідемія всередині Китаю. Ми стурбовані можливістю поширення інфекції у країнах із нерозвиненою системою охорони здоров'я", – наголосив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Режим надзвичайної ситуації дасть змогу мобілізувати зусилля світової спільноти для подолання спалаху хвороби. Китай закликають надавати усю інформацію про поширення вірусу та вживати заходів для запобігання новим випадкам зараження, а ще – знайти джерело вірусу. Решту країн, зокрема й Україну, закликають вживати заходів для недопущення поширення недуги. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров'я запевняють: підстав для обмеження подорожей чи торгівлі через поширення коронавірусу поки немає.

"Немає підстав для обмежень міжнародних подорожей та торгівлі. Водночас країнам рекомендується запровадити додаткові заходи безпеки, зокрема, перевірки на в'їзді", – зауважив генеральний директор ВООЗ.

Будівництво нових лікарень у провінції Хубей – найбільш обговорювана тема серед мешканців та лікарів у цій провінції. Роботи не припиняють ні вдень, ні вночі, адже шпиталі у регіоні переповнені. Стривожені кашлем або підвищеною температурою тіла люди відстоюють довжелезні черги. В аеропортах, метро та на залізничних станціях суворий медичний контроль, проводять дезінфекцію. Утім є і позитивні новини. Тих, хто одужав, уже понад сотня. Їх проводжають із лікарні з квітами.

"Двадцять вісім лікарень провінції кваліфіковані для виявлення коронавірусу. Ми змогли збільшити швидкість діагностики захворювання з двохсот експрес-тестів у день до чотирьох тисяч, що значною мірою допомагає оперативно виявляти всі підозрілі випадки", – розповів директор лікарні міста Ухань Джанг Дінгу.

На допомогу медикам до міста Ухань – звідки й поширився вірус – щодня прибувають нові загони колег з інших регіонів країни. Крім того, лікарів консультують і дистанційно.

"Ми попросили 10 експертів вищого рівня з провідних лікарень Гуанчжоу обговорити з колегами через інтернет-зв'язок найкритичніші випадки. Розмовляли три з половиною години. Цей досвід, безумовно, допоможе й іншим медикам", – переконує глава департаменту охорони здоров'я провінції Гуандун Дуань Юйфей.

Світові авіакомпанії одна за одною скасовують рейси до Китаю. Водночас у Пекіні запевняють: і надалі надаватимуть усю інформацію про недугу, адже головне завдання – зупинити поширення.

 

Попередній матеріал
Уханський коронавірус виявили у Великій Британії та в Італії
Наступний матеріал
Російський співак Сюткін три роки не зможе потрапити в Україну – рішення СБУ
Loading...

Уханський коронавірус виявили у Великій Британії та в Італії

Майже 10 тисяч хворих – нові подробиці щодо китайського коронавірусу

Ситуація з поширенням коронавірусу в світі та рекомендації для українців – брифінг МОЗ

Україна призупиняє пряме авіасполучення з Китаєм

Загроза коронавірусу: на круїзному лайнері через хворобу китайської пари застрягли 6 тисяч пасажирів

Коронавірус із Китаю: у МОЗ проведуть засідання штабу