Вірус
Вірус 5 канал

Смертельний коронавірус: ВООЗ закликає всі країни до співпраці

Читайте по-русски
ВООЗ, зокрема, не рекомендує обмеження подорожей і торгівлі

Всесвітня організація охорони здоров'я закликає всі країни до співпраці в боротьбі з новим коронавірусом. Про це заявив Голова Представництва Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні доктор Ярно Хабіхт 31 січня під час брифінгу в Києві у зв'язку з оголошенням ВООЗ про надзвичайну ситуацію міжнародного значення щодо поширення нового коронавірусу nCoV2019 у світі.

"Учора, 30 січня 2020 року, друге засідання надзвичайного комітету з ситуації в галузі охорони здоров'я було у Женеві і генеральний директор ВООЗ прийняв рішення про оголошення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я міжнародного значення. Що це означає? Це означає, що це оголошення закликає до більшої співпраці та співробітництва, оскільки ми працюємо всі разом проти ситуації, яка склалася. Це також означає, що ВООЗ може видавати спеціальні рекомендації, в яких йтиметься про те, що країни-члени ВООЗ можуть і повинні робити для посилення співробітництва... Надзвичайна ситуація міжнародного значення означає, що ми як ВООЗ інтенсифікуємо роботу з нашими партнерами щодо можливої розробки вакцин, діагностичних заходів", – зазначив доктор Ярно Хабіхт.

При цьому він уточнив, що ВООЗ, зокрема, не рекомендує обмеження подорожей і торгівлі.

"На сьогодні ми посилюємо готовність і в Україні, і в Китаї, і в усіх країнах Європи. І ми раді, що є тісне співробітництво в Україні. Це означає, що якщо ми маємо підозрілий або підтверджений випадок, то повинні в рамках поширення інформації повідомити про це протягом 24 годин. І це, звичайно, стосується лікарів, які працюють у первинній ланці з пацієнтами", – уточнив він.

Хабіхт також акцентував на тому, що більшість випадків поширення нового коронавірусу зареєстровані в Китаї, і всі вони так чи інакше пов'язані з містом Ухань. Водночас він додав, що ВООЗ має інформацію про випадки, зареєстровані в Європі, проте близько 90 випадків зафіксовані в інших країнах.

"Усі документи, які були розроблені ВООЗ, уже надіслані до України і перекладені українською мовою та поширюються у закладах охорони здоров'я", – сказав він.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародний надзвичайний стан через епідемію коронавірусу.

 

Попередній матеріал
"Тікати не можна лишитись. Нові докази злочинів Росії у Криму" – пресконференція
Наступний матеріал
Курганам близько 5 тис. років: на Черкащині фермери знищують культурну спадщину – як реагує прокуратура
Loading...

Спалах коронавірусу: голова ВООЗ вирушив до Китаю

ВООЗ скликає екстрене засідання через спалах невідомого вірусу в Китаї

До 170 зросла кількість загиблих від коронавірусу в Китаї

Коронавірус у Китаї: у консульстві повідомили, скільки українців перебувають у місті спалаху інфекції

Поширення коронавірусу в світі та рекомендації для українців – пресбрифінг

Ситуація з поширенням коронавірусу в світі та рекомендації для українців – брифінг МОЗ