Оксана Забужко у "Рандеву"
Оксана Забужко у "Рандеву" 5 канал

"Гнійник життя за канонами московського шоу-бізу": Забужко про повернення російських зірок в Україну

Читайте по-русски
Росіяни "окучували" українське населення і продовжують це робити зараз, каже письменниця

Письменниця Оксана Забужко в студії "Рандеву" на "5 каналі" прокоментувала намагання російських зірок повернутися на українську сцену. На її думку, основа для самої такої можливості лежить "на рівні мізків, на рівні освіти" споживачів російського шоу-бізнесу.

"Вся ця прониклість нашої смислової інфраструктури всіма цими російськими метастазами саме на рівні мізків, на рівні інформаційному, тобто на рівні освіти, медій, зрештою, навіть туризму, – там кінь не валявся", – вважає Забужко.

На її думку, змінити це можливо лише через реформу освіти.

"Реформа освіти. Все не так з українською освітою", – зазначила письменниця.

Вона пояснила: "Всі війни виграють шкільні вчителі, сказав Бісмарк. Священники і вчителі. В цьому сенсі росіяни Бісмарка знають не гірше, аніж ми з вами. І священники їхні орудували ще перед війною (початок російської агресії в Україні 2014 р. – ред.) 20 років. "Окучували" українське населення дуже щільно. І продовжують це робити. І з учителями також, м’яко кажучи, не так усе просто".

Змінити ситуацію, вважає мисткиня, не вдасться так швидко, як хотілося б.

"Це не справа одного дня, що все було гаразд, а потім прийшов "95-й квартал" і весела бригада Зеленського, які справді нічого не знають. Воно все готувалося поступово. І весь цей колосальний гнійник життя за канонами московського шоу-бізу – він визрівав не одне десятиліття, і ось його нарешті має якось прорвати і вичиститися", – висловила сподівання Забужко.

Але російські політтехнологи, консультанти і експерти, зазначила вона, будуть в Україні "товктися, безумовно, і в кадрі, і за кадром".

"Якщо говорити про перспективи, то завдання всіх жителів планети Земля і спеціально Європейського континенту на найближчі десять років – це пристебнути ремені", – підсумувала наша співрозмовниця, звернувши увагу на зону "великої зміни політичних мап", у тому числі й "розвалу цієї самої останньої імперії (Росії – ред.), котра в духові вже вмерла, але ніяк не може кінчитися де-факто".

Повне відео розмови дивіться тут:

Нагадаємо, раніше письменниця Оксана Забужко розповідала про культурні підсумки останніх 5-ти років: про зміни в книговидавничій, музичній, кіновиробничій та інших культурних сферах після Революції Гідності.

Попередній матеріал
Після удару струмом упав із високовольтної вишки: батьки 9-класника Жені просять допомогти з лікуванням
Наступний матеріал
Звільнений суддя Шевчук приніс до Конституційного Суду заяву про поновлення на посаді – ЗМІ (оновлено)
Loading...

"У мене немає жодної симпатії до актора, який грає зараз роль нашого президента" – Оксана Забужко в "Рандеву"

Яким має бути обличчя, щоб "дали грошей": Михайло Добкін у "Рандеву"

"Це буде удар по Україні": Порошенко розповів про ризик повернення політичних переслідувань

"Формула Штайнмаєра, написана Лавровим": Петро Порошенко у "Рандеву"

Роман Скрипін у "Рандеву з Яніною Соколовою" – відео

Кличко прокоментував свою фразу про "завтрашній день", яка вже стала мемом