Станіслав Шевчук
Станіслав Шевчук 5 канал

Звільнений суддя Шевчук приніс до Конституційного Суду заяву про поновлення на посаді – ЗМІ (оновлено)

Читайте по-русски
11 жовтня суддя Окружного адмінсуду Києва Андрій Федорчук ухвалив рішення про поновлення звільненого Станіслава Шевчука на посаді судді і голови Конституційного Суду

Станіслав Шевчук приніс до Конституційного Cуду заяву про поновлення його на посаді судді та голови на підставі рішення Окружного адмінсуду столиці. Про це повідомив "Укрінформу" співрозмовник у суді.

"Станіслав Шевчук приніс заяву про поновлення його на посаді судді і голови суду на підставі рішення Окружного адмінсуду Києва", – повідомив співрозмовник агентства.

Наразі заяву передали в канцелярію Конституційного Суду. У подальшому голова суду Олександр Тупицький має скликати спеціальне пленарне засідання КС, на якому судді розглянуть заяву і ухвалять рішення, задовольнити її чи ні.

"Голова КС прийме рішення про скликання спеціального засідання. Якщо будуть голоси серед суддів про поновлення Шевчука, то таке рішення буде прийнято", – пояснив співрозмовник.

"Окружний адміністративний суд зобов'язав Конституційний Суд поновити Шевчука. Оскільки рішення про його звільнення приймалося колегіально, то і рішення про його поновлення теж прийматиметься колегіально", – додав він.

Ситуацію прокоментував голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Сказав, що будь-які кроки щодо обрання нового судді Конституційного Суду на даний момент неможливі. Так у кулуарах Парламенту він прокоментував ймовірний перезапуск КС після поновлення Шевчука на роботі за рішенням суду.

"Станом на сьогодні, я думаю, це неможливо, оскільки було рішення суду і він був поновлений на роботі. Проведення будь-яких дій з обранням нового судді Конституційного Суду поки що неможливо, тому будемо дивитися на розвиток подій", – сказав Разумков.

Як повідомляв 5.UA, 11 жовтня суддя Окружного адмінсуду Києва Андрій Федорчук ухвалив рішення про поновлення звільненого Станіслава Шевчука на посаді судді і голови Конституційного Суду. 14 травня судді КСУ на спеціальному пленарному засіданні проголосували за звільнення судді Станіслава Шевчука на основі висновків постійної комісії з питань регламенту та етики. За звільнення Шевчука проголосували 12 суддів із 18. Шевчук назвав своє звільнення "політичним замовленням". Того самого дня новим головою КС обрали Наталію Шапталу. 17 вересня, після закінчення у Шаптали повноважень судді КС, судді обрали головою суду Олександра Тупицького.

Попередній матеріал
"Гнійник життя за канонами московського шоу-бізу": Забужко про повернення російських зірок в Україну
Наступний матеріал
Баканов подав Зеленському законопроєкт щодо реформування СБУ – які пріоритети
Loading...