Робітник-зварювальник
Робітник-зварювальник besplatka.ua

Фінляндія та Німеччина готові надати €58 млн на розвиток профосвіти в Україні – Гриневич

Читайте російською
На ринку праці нині дикий дефіцит кваліфікованих робітників

Німеччина та Фінляндія нададуть 58 млн євро в межах програми ЄС "EU4Skills: кращі навички для сучасної України". Про таке розповіла в ефірі "5 каналу" міністр освіти України Лілія Гриневич. 

Програма створена для підтримання розробки професійних та освітніх стандартів з урахуванням потреб ринку праці, розробки нових навчальних програм, перепідготовки вчителів та управлінського персоналу в Україні, підвищення привабливості професійної освіти та модернізації інфраструктури професійної освіти.

Міністр пояснила: "Це будуть гроші під розвиток професійної технічної освіти. Взагалі фонди профтехосвіти і обладнані приміщення зношені на 70%. Але зараз, щоб ви розуміли, у сферу професійно-технічної освіти  в ЄС в розвинених країнах іде 70% випускників. Тому, що отримати повну загальну середню освіту разом із професією, це соціальна подушка – ти вже щось вмієш робити руками, ти можеш далі іти в університет, нема проблем, але ти вже здобув професійно-технічну освіту і маєш початок своєї професійної кар'єри".

Гриневич додала: "Я вже не кажу про дикий дефіцит кадрів на ринку праці. Наприклад, у Києві цей дефіцит становить від вакантних місць 80%. Саме кваліфікованих робітників. А вся система побудована взагалі навпаки – коли 80% вступників іде у вищу освіту".  

Міністр також розповіла, що нині до профтехосвіти долучаються і потенційні працедавці.

"У профтехосвіті ми вже маємо тренд – співпраця із роботодавцем. Наприклад, це дуальна форма навчання, коли роботодавці вже йдуть до профтехосвіти і кажуть, що ми готові разом навчати дітей і брати їх на практику чи на якийсь більший обсяг навчання на виробництві, щоб коли вони прийшли до нас, ми вже не мусили їх переучувати. Це ті засади, на яких працює вся Німеччина", – розповіла посадовець.

За її словами, у вищій освіті цього менше, але вже є програми дуального навчання у вищій освіті в сфері кібербезпеки, бо це те, що треба вивчати безпосередньо на місці праці, а не тільки в стінах вишу.

Попередній матеріал
"Виліз і пішов до нас, у білій шапочці": оборонці Троїцького розповіли про неадекватних ворогів
Наступний матеріал
Найдобріші з усіх: в одеському дитсадку влаштували флешмоб до Дня "сонячних дітей"