Тимоша
Тимоша 5 канал

Найдобріші з усіх: в одеському дитсадку влаштували флешмоб до Дня "сонячних дітей"

Читайте по-русски
Головна мета флешмобу – показати всьому світові, що людини з синдромом Дауна талановиті та нічим не поступаються іншим

До Всесвітнього дня людини з синдромом Дауна в Одесі влаштували флешмоб. В одному з дитсадків роздавали помаранчеві серця на знак підтримки "сонячних дітей". Головна мета – нагадати людям, що таких малюків не треба оминати увагою, вони можуть вчитися та гратися разом з іншими дітьми.

Казкові персонажі зустрічають вихованців дитячого садка – обіймами, а дорослим – дарують помаранчеві серця, як символ підтримки сонячних дітей. З 12 груп у дитсадку одна – для наймолодших – інклюзивна. Тут "сонячні діти" навчаються разом зі звичайною малечею.

У свої 4 роки букви та цифри Тимоші даються складно, проте він добре знається на кольорах і розрізняє фігурки. Хлопчик завжди в гарному настрої, обожнює компанії, а ще він непосидючий.

Його мама Юлія Круковська розповідає: "Я його виховую як звичайну дитину. Особливість звичайно, що йому потрібно трішки більше щось повторити, кілька разів, кілька разів пояснити, більше працювати з ним. Навчається він охоче, любить, коли з ним займаються, дуже допитливий, йому все цікаво, скрізь хоче все знати".

"Сонячним дітям" складніше запам'ятовувати матеріал, пояснюють викладачі. Тож програма занять в інклюзивній групі полегшена.

"Програма та ж, але розписана. Наприклад, ми вивчаємо колір не за 1-2 дня, а вивчаємо тиждень й більше. Саме дорослі повинні першими зрозуміти та бути толерантними до дітей, до інших дорослих у суспільстві. І саме це ми хотіли донести батькам", – пояснює завідувач Лілія Москалюк.

Щодня з дітьми працюють психологи – звичайну малечу вчать дружити та дбати про інших, а "сонячним" хлопчикам та дівчаткам допомагають адаптуватися.

"Це найдобріші діти взагалі, які біжать до тебе, протягуючи руки, намагаються тебе завжди обійняти, поцілувати. Особливість в інклюзивній групі – навчити звичайних дітей спілкуватись з такими дітками, не ображати", – наголошує психолог Людмила Калініна.

З нагоди Міжнародного дня людини з синдромом Дауна в садочку влаштували флешмоб – вихователі одягнулися у помаранчеві кольори, а в інклюзивний групі влаштували показ мод.

"У них чудова наслідувальна здатність. І завдяки тому, що вони перебувають у колективі звичайних дітей, то дуже багато чого вчаться в них. "Сонячні діти" талановиті і в музиці, і в танцях, і в театральному мистецтві. Дуже багато людей з синдромом Дауна за кордоном живуть самостійно або з мінімальною підтримкою", – зауважує мама вихованки дитсадка Олена Стамбровська.

Головна мета такого флешмобу, кажуть вихователі – показати всьому світові, що "сонячні діти" талановиті та нічим не поступаються іншим.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Фінляндія та Німеччина готові надати €58 млн на розвиток профосвіти в Україні – Гриневич
Наступний матеріал
"Уже стартував": Гриневич розповіла про новий спільний проект з Фінляндією на підтримку "нової української школи"
Loading...