Міністерство освіти і науки
Міністерство освіти і науки 5.ua

Школярам дозволять зараховувати міжнародні сертифікати й дипломи з іноземної мови як ДПА – МОН

Новий Порядок проведення державної підсумкової атестації набув чинності сьогодні, 25 січня 2019 року

На 2019 рік МОН розширило можливості учнів під час проходження державної підсумкової атестації. Це, насамперед, стосується зарахування сертифікатів міжнародних мовних іспитів, проходження атестації тими, хто перебуває в СІЗО, та перескладання ДПА учнями коледжів і технікумів. Про таке повідомляє Міністерство оствіти і науки.

Новий Порядок проведення державної підсумкової атестації був затверджений наказом МОН та набув чинності сьогодні, 25 січня 2019 року. Серед основних змін – відтепер зараховувати як оцінку за ДПА сертифікати або дипломи міжнародного мовного іспиту з іноземної мови зможуть не тільки учні 11-х класів, а й 9-х.

МОН іспити ДПА
МОН іспити ДПАМОН

Перескласти цього року ДПА в формі ЗНО зможуть студенти ОКР "Молодший спеціаліст", що 2018 року отримали незадовільну оцінку за результатами атестації (1-3 бали). Мова про тих, хто після 9-го класу отримує фах у закладі професійної або вищої освіти і одночасно закінчує здобуття повної загальної середньої освіти. 

У Порядок також закладені зміни, що почнуть діяти з 1 січня 2021 року. Це обов’язкове проходження ДПА у формі ЗНО з математики для тих, хто отримує повну загальну середню освіту.

У Порядку також передбачено, що учні, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу чи лінії зіткнення і не здобувають загальної середньої освіти в школах на підконтрольній Україні території, можуть пройти атестацію екстерном у закладах освіти, рекомендованих органами управління у сфері освіти. Окрім цього, такі учні можуть пройти атестацію в межах спрощеного вступу через освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна".

Попередній матеріал
Держкіно відзвітувало про 2018 рік: український кіноринок встановлює рекорди
Наступний матеріал
Штрафи для власників "євроблях" від літа істотно зростуть – ДФС
Loading...

У столиці хочуть обмежити швидкість руху біля шкіл до 30 км/год

У Києві набирає обертів грип – у 25 школах уже запровадили карантин

Українську наукову станцію "Академік Вернадський" вперше за довгий час модернізують: що змінять

"Усі мови світу зібрати": як, чому і навіщо в гімназії Черкас опинилися букварі з 70 країн

"Дитсадки для киян": у Міносвіти прокоментували скандальне рішення

Президент підписав закон про булінг: як каратимуть за жорстокість у школі