дитсадок
дитсадок foto

"Дитсадки для киян": у Міносвіти прокоментували скандальне рішення

  Постанова Київміськради передбачає стягнення оплати за навчання в садочках дітей, батьки яких не зареєстровані в Києві

  Міністерство освіти і науки України відреагувало на рішення Київської міськради, згідно з яким батьки незареєстрованих у столиці дітей мають оплачувати їх навчання в дитсадках Києва. Про це йдеться в офіційному коментарі на сайті МОН.

  "МОН звернулося до голови КМДА Віталія Кличка з проханням переглянути рішення Київської міськради. Відповідний лист за підписом міністра Лілії Гриневич був направлений сьогодні, 18 січня 2019 року", – йдеться у повідомленні.

  У Міносвіти наголошують: неприпустимо схвалювати рішення, які обмежують конституційні права дітей, зокрема на доступне та безоплатне здобуття дошкільної освіти.

  "Також МОН наголошує, що реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути підставою для обмеження прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України", – повідомляють урядовці.

  Зауважимо, що відповідне рішення столичної влади набуло чинності 1 січня 2019 року. Воно передбачає встановлення плати за навчання дітей в садочках Києва для батьків, які не зареєстровані у столиці.

  У МОН натомість вимагають перегляду рішення Київської міської ради "на предмет його відповідності вимогам статей 24 і 53 Конституції України щодо забезпечення рівних конституційних прав дітей на доступну і безоплатну дошкільну освіту незалежно від місця їхнього проживання".

  Також у відомстві додають: аналогічна ситуація була в Тернополі. Там її було оскаржено в суді. 7 листопада торік Тернопільський окружний адміністративний суд визнав незаконним встановлення плати за навчання дітей в садочках у разі, якщо їхні батьки не зареєстровані в місті.

  Попередній матеріал
  Ювілейна академія з нагоди 50-річчя служіння на Київській кафедрі Патріарха Філарета
  Наступний матеріал
  У Сумах в храмі УПЦ МП прогримів вибух
  Loading...