pechersk.kievcity.gov.ua

Електронне паркування, смарт-зупинки та поліклініки без черг: які новації чекають столицю у 2017 році

Співорганізатор проекту Kyiv Smart City Юрій Назаров розповів, що завдяки електронним закупівлям Києву вдалося заощадити близько 600 млн грн

У четвер, 16 лютого, в ефірі "5 каналу" співорганізатор проекту Kyiv Smart City Юрій Назаров розповів про результати роботи проекту та подальші плани розвитку столиці. За словами співорганізатора Kyiv Smart City,  в рамках ініціативи дуже багато проектів.

"Ми запровадили відкритий бюджет, жителі Києва тепер мають всю інформацію стосовно доходів, витрат та бюджету Києва. Електронні закупівлі, завдяки, яким Київ став першим містом. Завдяки електронним закупівлям ми заощадили близько 600 млн грн місту Києву.  Запровадили електронні петиції, громадський бюджет", – зазначив представник проекту Kyiv Smart City.

Коли ініціативу розпочинали, то київський міський голова нам поставив основну задачу, першочергову – забезпечити прозорість та ефективність влади.

За словами Юрія Назарова, на 2017 рік виділено 50 млн грн на ті проекти, які запропонували громадяни. Також Назаров зазначив, що заплановано втілення цікавих технологічних проектів, таких як wi-fi у метро, у медицині – поліклініка без черг, запис на прийом до лікаря. Таку функцію вже запустили в одній поліклініці, а до кінця року заплановано налагодити функціонування такої системи в усіх поліклініках.

"Щодо транспорту, то ми вже розробили прототип розумної зупинки, на якій можна отримати інформацію про час прибуття автобуса або тролейбуса, підзарядити свій мобільний телефон, підключитися до wi-fi. Зараз прототип такої зупинки зроблений біля Бесарабки, у цьому році ми цей проект хочемо тиражувати. Плануємо у цьому році зробити 100 таких зупинок", – додав Назаров та зазначив, що у кожній галузі розроблена концепція, визначені п'ять ключових напрямків, які необхідно реформувати за допомогою інформаційних технологій.

"Одне з питань – безпека, найбільш пріоритетне питання – транспорт. Зараз мер ставить задачу, пріоритет номер один – забезпечення порядку паркування. Тому достатньо швидко ми презентуємо електронне паркування жителям Києва, що ми будемо робити в цьому напрямку, та які будуть реформи. Транспорт, ЖКГ, медицина та взагалі реформування системи управління", – підсумував Юрій Назаров. 

Напередодні повідомлялося, що на всіх входах у метро та на основних транспортних магістралях буде встановлено відеоспостереження. Такі плани на 2017 рік озвучили в Київській міській адміністрації. 

Попередній матеріал
Черговий скандал з радіо "Вєсті": суд заборонив Нацраді ухвалити рішення про ліцензію мовника
Наступний матеріал
В Одесі СБУ "пов'язала" кримінального авторитета – відео

Скільки коштуватиме будівництво метро на Виноградар: очільник метрополітену розповів від чого залежить вартість

Метро на Троєщину буде: директор метрополітену розказав, за яких умов розпочнеться будівництво нової станції

"Нові старі ціни": чому проїзд у приміських маршрутках Київщини знов здорожчав