baryer.kiev.ua

Чотири тисячі камер відеоспостереження: співорганізатор проекту Kyiv Smart City розповів про заходи безпеки у столиці

За словами співорганізатора проекту Kyiv Smart City Юрія Назарова, в 2016 році в Києві було встановлено близько чотирьох тисяч камер відеоспостереження для контролю ситуації на дорогах та в соціальній сфері

У четвер, 16 лютого, в ефірі "5 каналу" співорганізатор проекту Kyiv Smart City Юрій Назаров розповів про роботу у столиці проекту "Безпечне місто", який стартував у середині 2016 року.

"У середині року розпочали проект "Безпечне місто" в рамках проекту Kyiv Smart City. За дорученням Київського міського голови ми започаткували ряд дій, направлених на забезпечення безпеки життєдіяльності людей та безпеки на дорогах". 

За словами Юрія Назарова, протягом осені та зими 2016 року у столиці було встановлено близько чотирьох тисяч  відеокамер, які спостерігають за ситуацією на дорогах, ситуацією в соціальній сфері: у дитячих садочках, школах, лікарнях, об’єктах культури. Також співорганізатор проекту розповів, що камери відеоспостереження були встановлені і на п'яти мостах, на дорогах у центральній частині міста.

Ми рухаємось до того, щоб зробити місто комфортним та безпечним для життя людей. 

"Система ця працює уже протягом 1,5 місяця. І ми дуже були вражені, що протягом цього часу було зафіксовано три вбивства і було зафіксовано близько ста аварій саме завдяки камерам, завдяки системі "Безпечне місто", – зазначив Назаров.

За словами Юрія Назарова, у столиці дуже погана статистика – за рік у Києві трапляється близько 35 тисяч ДТП.

Основне завдання міської влади – забезпечення безпеки людей та безпеки на дорогах.

"Завдання громадськості ідентифікувати проблему та проводити акції, наприклад, "Не розмовляй по телефону за кермом". Достатньо проста ініціатива, але, тим не менше, якщо цим користуватися, то впаде аварійність на дорогах. Щодо представників Верховної Ради, то їх завдання – законодавча ініціатива стосовно обмеження швидкості руху на дорогах, особливо у місті. Це, наприклад, покарання  у стані сп’яніння і таке інше. Представники Київської міської влади та технологічних компаній – від них залежить технічне обладнання та оснащення для того, щоб ми могли контролювати та у той же час, на жаль, карати тих водіїв, які порушили ПДР. Представники урбаністів мають підказати, як ми повинні розбудовувати вулиці безпосередньо у місті Києві для того, щоб зробити їх безпечними", – підсумував Юрій Назаров.

Напередодні повідомлялося, що на всіх входах у метро та на основних транспортних магістралях буде встановлено відеоспостереження. Такі плани на 2017 рік озвучили в Київській міській адміністрації. 

Попередній матеріал
Шкіряк пропонує заблокувати соцмережі "Вконтакті" та "Однокласники" в Україні
Наступний матеріал
У Черкасах встановили меморіальну дошку "завжди усміхненому" Герою Небесної Сотні

"Безпечне місто": У Києві встановлять майже 4 тис. камер відеоспостереження

Поліція вилучила відео з камер спостереження біля "Інтера" – Шкіряк

Відеоспостереження на вулицях столиці: увесь Київ обладнають камерами