Зоряна Скалецька
Зоряна Скалецька 5 канал

Ексчільниця МОЗ спростувала фейки про неякісні вакцини та небезпеку щеплення – подробиці

Читайте по-русски
На сьогодні мало робиться скринінгових програм серед дітей, а вони б допомагали виявити хвороби на ранній стадії, впевнена Скалецька

Міністерка охорони здоров’я України (2019-2020) Зоряна Скалецька у програмі "Небайдужа" на "5 каналі" розповіла, наскільки якісна вакцина зараз закуповується державою та наскільки небезпечними можуть бути щеплення. 

"Закупівля на сьогодні здійснюється міжнародними закупівельними організаціями. Згідно з нашими вимогами, у вакцин має бути міжнародна реєстрація, причому реєстрація за строгими вимогами. І запитань до якості в нас насправді не виникає, якщо ми закуповуємо вакцини через міжнародні центральні закупівельні організації", – каже Скалецька.

На запитання, як вона ставиться до того, що в Україні на рівні держави було ухвалене рішення про примусове щеплення дітей, ексміністр відповіла: "Я вважаю, що в розвинених країнах вакцинація показала себе як найбільш дієвий механізм боротьби з досить серйозними захворюваннями серед населення, тим паче серед дітей. І ми насправді маємо цієї практики дотримуватися, бо жодних питань до неробочості цього методу немає. Питання є в тому, що в нас були певні прогалини в дотриманні календаря щеплень і на сьогодні треба інтенсифікувати роботу держави. От зараз є побоювання щодо кору навесні, що буде зростання захворювання".

Скалецька також зауважила, що на сьогодні мало робиться скринінгових програм серед дітей: "У ранньому віці можна досить багато хвороб побачити і виявити. І можливо, навіть відреагувати. Оскільки в Україні мало дітей охоплені такими диспансерними наглядами, потім можуть бути такі збіги, коли після вакцинації приходить час виявити ті чи інші відхилення у здоров’ї… Тобто нам треба впроваджувати до трьох років диспансеризацію і патронаж, щоб ми виявляли ці захворювання і не було такого враження, що це має зв’язок із вакцинацією".

Як повідомляв 5.UA, Світовий банк надасть Україні $100 млн на закупівлю вакцин від COVID-19 та обладнання лікарень.

Попередній матеріал
Новий рекорд: "5 канал" в YouTube має вже понад 600 тисяч підписників!
Наступний матеріал
Директора Музею Революції Гідності викликали на допит – коментар Ігоря Пошивайла
Loading...

Історія вакцинування: коли зробили перше щеплення та чим прославився український науковець Володимир Хавкін

У США вже з наступного тижня почнуть постачати вакцину проти COVID-19

Мутація COVID-19 у норок у Європі: чи є вірус на українських фермах – журналістське розслідування

Вакцина від коронавірусу Pfizer та Moderna: що про них відомо і кого з українців щеплюватимуть в першу чергу

"Це неможливо": у Кремлі пояснили, чому Путін досі не зробив щеплення російською вакциною від COVID-19

Стало відомо, скільки триватиме ефект від вакцини проти COVID-19