Пресконференція щодо вакцинації
Пресконференція щодо вакцинації "5 канал" / Ганна Рибалка

Україна отримає вакцину від COVID-19 не раніше другої половини весни 2021 року – Лапій

Читайте по-русски
За його словами, мовиться про закупівлі доз різних іноземних виробників за кошти з держбюджету

Україна отримає вакцину від COVID-19 не раніше другої половини весни 2021 року. Про це в ексклюзивному коментарі "5 каналу" повідомив голова НТГЕІ, лікар-імунолог Федір Лапій.

За його словами, мовиться про закупівлі доз різних іноземних виробників за кошти з держбюджету, це 2,5 млрд грн. Можна очікувати кілька мільйонів доз для груп ризику – ЗСУ, медиків та літніх людей у соціальних будинках. Ця вакцина надходитиме поетапно.

Інший механізм – вакцини, які Україна отримає безкоштовно, в рамках угоди з COVAX. Мовиться про 8 млн доз для 4 млн осіб, які надійдуть безоплатно пізніше, – влітку 2021 року. Лапій уточнив, що Україна ще не подала таку заявку, а лише її готує.

"Ми маємо гарантію від COVAX, що 20% населення отримають безоплатні дози вакцини від COVID-19", – заявив голова профільного комітету ВРУ Михайло Радуцький.

І третій механізм – це надходження вакцини у приватні аптечні мережі, платно. Однак Лапій переконаний, що такий варіант не буде швидшим. Адже необхідно пройти ще реєстрації виробника вакцини, а це тривалий процес. 

Своєю чергою головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що всього 20 млн 551 тисячу людей вакцинують насамперед, 4 млн – у рамках механізму співпраці з COVAX, решта 16 млн людей вакцинують за кошти держави. У пріоритеті – учасники ООС, медики, літні люди в інтернаті, соцбудинках та персонал цих закладів.

Крім того, Ляшко повідомив, що Україна включить щеплення проти пневмококової інфекції до національного календаря щеплень. Це станеться, якщо відповідний законопроєкт підтримають депутати.

Як повідомляв 5.UA, вакцина американської компанії Pfizer та німецької BioNTech виявилася ефективною на 90%. 16 листопада про ефективність на 94,5% заявила компанія Moderna.

 

Попередній матеріал
Нападали і викрадали людей: у Миколаєві схопили банду таксистів, які тероризували все місто
Наступний матеріал
Ясько зі "Слуги народу" оцінила роботу Степанова як "незалік" та допустила розпуск Ради
Loading...

Чому після невдалого щеплення можна отримати інвалідність – ток-шоу #Небайдужа

Світовий банк надасть Україні $100 млн на закупівлю вакцин від COVID-19 та обладнання лікарень

Степанов заявив, що вакцина від коронавірусу буде потрібна навіть тим, хто вже перехворів

Мутація COVID-19 у норок у Європі: чи є вірус на українських фермах – журналістське розслідування

Вакцина від коронавірусу Pfizer та Moderna: що про них відомо і кого з українців щеплюватимуть в першу чергу

"Це неможливо": у Кремлі пояснили, чому Путін досі не зробив щеплення російською вакциною від COVID-19