Суд у справі Януковича
Суд у справі Януковича 5 канал

Друга справа проти Януковича: чого тепер вимагають адвокати "легітимного"

Захисники Януковича заявили: той не переховується від слідства, а просто просить про участь у процесі з-за кордону. Власне – з території Російської Федерації

У четвер, 5 жовтня, Печерський райсуд Києва розглядав можливість надання дозволу на здійснення заочного досудового розслідування у справі про вчинення терактів групою осіб, серед яких і Віктор Янукович. Йдеться про події 18-20 лютого 2014 року під час Революції Гідності. Нині у цій справі триває розслідування, яке за найліпшими прогнозами триватиме щонайменше півроку, передає кореспондент "5 каналу".

Прокурори клопотали про дозвіл на здійснення заочної процедури розслідування справи. Сторона обвинувачення укотре наголошувала: Віктор Янукович переховується від слідства.

Адвокати Януковича Віталій Сердюк та Ігор Федоренко заявили, що президент-утікач не переховується і навіть хоче брати участь у процесі з території РФ. Так, вони клопотали про встановлення відеозв'язку з російським судом у Ростові. Більш того, заявили, що ГПУ переховується від Януковича, а брати участь у засіданні в Україні він не може. Нібито, тут його життю щось загрожує. 

"Захист напевно перекручує свою позицію щодо того, що Янукович сам бажає брати участь. Вибачте, шановний суд, у даному випадку ми звертаємось і в клопотанні надаємо докази про те, що дана особа перебуває у розшуку, ухиляється від досудового розслідування і суду. Відповідно, тільки за останніми даними від 2016 року нами достеменно встановлено, що дана особа отримала тимчасовий притулок у Російській Федерації", – повідомив прокурор Яніс Сімонов.

За результатами засідання, суд відхилив клопотання адвокатів Януковича про участь у процесі з території РФ.

Тоді захисники Януковича клопотали про перенесення дати розгляду справи. Віталій Сердюк мотивував це тим, що у справі більше 90 томів, і йому потрібен час, аби ознайомитися з її матеріалами у повному обсязі. Відтак, клопотання Генпрокуратури у справі про злочини Віктора Януковича під час Революції Гідності  Печерський райсуд Києва переніс на 1 листопада.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Суд у справі за обвинуваченням екс-командира роти "Беркуту" Віктора Шаповалова – завершено
Наступний матеріал
Пенсії зростатимуть щороку: Рева пояснив механізм індексації
Loading...