пенсія
пенсія uzhgorod.net.ua

Пенсії зростатимуть щороку: Рева пояснив механізм індексації

  Міністр соціальної політики пояснив, як саме залежатиме пенсія від середньої зарплати та показника зростання споживчих цін

  Пенсіонерам не потрібно буде звертатися до Пенсійного фонду для перерахунку пенсій з 1 жовтня. Цей процес відбуватиметься автоматично. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева на селекторній нараді 5 жовтня, передає "Укрінформ".

  "Мінімальний розмір пенсії з 1 жовтня зросте до 1452 гривень. Всі перерахунки пенсій будуть проведені без особистих звернень пенсіонерів", – зазначив Рева.

  За його словами, пенсійна реформа також запроваджує щорічну індексацію перерахунку пенсій.

  Так, у 2019-2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески і який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік, та 50% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якого сплачено страхові внески, за рік, що передує року, в якому проводиться збільшення.

  А вже з 2021 року щорічна опосередкована індексація пенсій відбуватиметься шляхом збільшення перерахунку середньої заробітної плати, з якої обчислено пенсію, на 50% зростання середньої заробітної плати за три попередні роки, та на 50% зростання індексу зростання споживчих цін за попередній рік.

  "Тобто мова йде про те, що два роки – 2019 і 2020 роки – ми будемо брати 50% зростання заробітної плати за попередній рік, а з 2021 року – за три попередні роки. Це забезпечить щорічний перерахунок пенсій для людей, які раніше вийшли на пенсію, і не буде залежати від рішень політиків про підвищення", – наголосив міністр.

  Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу. За відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів.

  Попередній матеріал
  Друга справа проти Януковича: чого тепер вимагають адвокати "легітимного"
  Наступний матеріал
  Мотузяник назвав кількість поранених бійців минулої доби
  Loading...