Міністерство екології України

Нарада з Гройсманом: чільники областей запевняють, що на 100% готові до підвищення пенсій

Нарада з Гройсманом: чільники областей запевняють, що на 100% готові до підвищення пенсій

У четвер, 5 жовтня, пройшла селекторна нарада під головуванням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. На ній обговорили питання запровадження пенсійної реформи, передає кореспондент "5 каналу". 

Пенсійна реформа і досі перебуває  у стінах Верховної Ради. До кінця тижня документ має підписати голова Ради, а потім – свій підпис поставить Президент України Петро Порошенко.

"До понеділка (Президент) підпише закон, що дасть нам можливість з наступного тижня почати виплату пенсій українським пенсіонерам. Зараз законопроект знаходиться у парламенті… Ми маємо його максимально швидко впровадити в життя", – зазначив прем'єр-міністр України.

Говорив Гройсман особисто з керівниками областей та розтлумачував деталі пенсійної реформи. Вкотре зазначалось, що пенсійний вік підвищувати не будуть, а мінімальна пенсія становитиме 1452 гривні, а не 949, як було до цього.

Керівники областей під час селекторної наради відзвітували, що мають 100% готовність до запровадження реформи. Кажуть, що вже налагодили роботу на місцях.

Голова Пенсійного фонду пояснив, що пенсії перераховуватимуть автоматично завдяки спеціальному програмному забезпеченню. Урядовці нагадали, що підвищені виплати мають отримати близько 9 мільйонів українців. На ці потреби у держбюджеті передбачили 26 мільярдів гривень.

"Ми не підвищуємо пенсійний вік. Підсилюються страхові основи системи. Встановлюються вищі вимоги до страхового стажу і закріплюється можливість з січня 2018 року виходити на пенсію тим, хто відпрацював та сплачував внески 25 і більше років при досягненні 60-річного віку", – сказав міністр соціальної політики Андрій Рева. 

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу. За відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Олександра Мотузяника – трансляція завершена
Наступний матеріал
Розгляд клопотання ГПУ про надання дозволу на спецдосудове розслідування щодо Януковича за підозрою вбивств 18-20 лютого 2014 року – трансляція завершена
Loading...