- Чи здатне національне законодавство достатньо захистити від насильства?
- Якими є тенденції у сфері захисту прав людини в Європейському Союзі?
- Стамбульська конвенція: що це за документ та чому він викликає так багато суперечок?
- Чи планує Польща денонсувати ратифікацію документа?
- Яких економічних та правових наслідків можна очікувати від ратифікації Стамбульської конвенції?
Довідка:
Тимотеуш Зих – доктор юридичних наук, віцепрезидент Інституту правової культури Ordo Iuris. Автор багатьох експертиз та наукових публікацій, член Європейського соціально-економічного комітету (European Economic and Social committee, дорадчий орган ЄС).
Інститут правової культури Ordo Iuris (Ордо Юріс) – незалежна юридична організація, заснована в Польщі, акредитована Європейським парламентом. Інститут об'єднує вчених і юристів-практиків задля розвитку правової культури, заснованої на повазі до людської гідності і прав. Ordo Iuris веде академічну та дослідницьку діяльність, а також практикує адвокатування та розгляд судових справ.
Інститут веде комунікацію з Генеральним секретарем Ради Європи, Комісаром з прав людини, Комітетом з політичних питань і демократії ПАРЄ, Радою ООН з прав людини, а також з вищими судами та конституційними трибуналами багатьох країн, включаючи Бразилію, Чилі та Хорватію. Надає свої висновки за запитом Венеціанської комісії, Моніторингового комітету ПАРЄ і Комітету громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ (LIBE) Європейського парламенту.
Стамбульська конвенція – міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства, відкрита для підписання 11 травня 2011 у Стамбулі (Туреччина). Документ є предметом дискусій на міжнародній арені. Деякі країни виражають рішучий та категоричний протест проти прийняття всіх положень. Конвенцію досі не ратифікували Україна, Литва, Латвія, Словаччина, Угорщина, Чехія, Великобританія, Ліхтенштейн, Росія.