Віце-президент Інституту Правової Культури "Ordo Iuris" Тимотеуш Зих
Віце-президент Інституту Правової Культури "Ordo Iuris" Тимотеуш Зих 5 канал

Домашнє насильство: що здатна змінити Стамбульська конвенція та чи потрібна вона Україні – "Час: Online"

Читайте по-русски
В ефірі "Час: Online" на "5 каналі" з членом Європейського соціально-економічного комітету Тимотеушем Зихом поговоримо про тенденції у сфері захисту людини

  • Чи здатне національне законодавство достатньо захистити від насильства?
  • Якими є тенденції у сфері захисту прав людини в Європейському Союзі?
  • Стамбульська конвенція: що це за документ та чому він викликає так багато суперечок?
  • Чи планує Польща денонсувати ратифікацію документа?
  • Яких економічних та правових наслідків можна очікувати від ратифікації Стамбульської конвенції?

Довідка:

Тимотеуш Зих – доктор юридичних наук, віцепрезидент Інституту правової культури Ordo Iuris. Автор багатьох експертиз та наукових публікацій, член Європейського соціально-економічного комітету (European Economic and Social committee, дорадчий орган ЄС).

Інститут правової культури Ordo Iuris (Ордо Юріс) – незалежна юридична організація, заснована в Польщі, акредитована Європейським парламентом. Інститут об'єднує вчених і юристів-практиків задля розвитку правової культури, заснованої на повазі до людської гідності і прав. Ordo Iuris веде академічну та дослідницьку діяльність, а також практикує адвокатування та розгляд судових справ.

Інститут веде комунікацію з Генеральним секретарем Ради Європи, Комісаром з прав людини, Комітетом з політичних питань і демократії ПАРЄ, Радою ООН з прав людини, а також з вищими судами та конституційними трибуналами багатьох країн, включаючи Бразилію, Чилі та Хорватію. Надає свої висновки за запитом Венеціанської комісії, Моніторингового комітету ПАРЄ і Комітету громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ (LIBE) Європейського парламенту.

Стамбульська конвенція – міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства, відкрита для підписання 11 травня 2011 у Стамбулі (Туреччина). Документ є предметом дискусій на міжнародній арені. Деякі країни виражають рішучий та категоричний протест проти прийняття всіх положень. Конвенцію досі не ратифікували Україна, Литва, Латвія, Словаччина, Угорщина, Чехія, Великобританія, Ліхтенштейн, Росія.

Попередній матеріал
"5 запитань від президента": про які результати звітують у штабі "слуг" та як це оцінюють спостерігачі
Наступний матеріал
Італійці протестують проти суворого карантину, у Мілані для розгону людей застосували сльозогінний газ
Loading...