Леонід Кравчук
Леонід Кравчук 5 канал

"До останнього подиху": Кравчук очолив українську делегацію в ТКГ – реакція не забарилася

Читайте по-русски
Опоненти вказують на помилки, які зробив перший президент у минулому

Офіційний представник. Леонід Кравчук очолив українську делегацію у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі. Перший президент України замінив на цій посаді другого – Леоніда Кучму. На Банковій новою кандидатурою задоволені. Там упевнені, Кравчук має досвід, необхідний для переговорного процесу такого рівня. Сам новопризначений пообіцяв боротися за мир і каже робитиме це до останнього подиху. Кореспондент "5 каналу" Петро Троць пригадав – чим же Леонід Кравчук запам'ятався українцям.

Один – із провідних діячів Компартії України в останні роки існування Союзу, другий – голова Верховної Ради України з часу її створення. І перший президент незалежної України. У сучасній українській історії Леонід Кравчук посідає одне із помітних місць.

Леонід Кравчук – колишній партійний функціонер. Україна для мене – все, стверджує Леонід Макарович.

Окрім президентства, Леонід Кравчук встиг побути народним депутатом чотирьох скликань. Був одним із чільників партії "СДПУ(о)". Походи в політику завершилися у 2006-му, коли його блок "Не так" із Віктором Медведчуком, Нестором Шуфричем, Юрієм Бойком та "фартовим" Олегом Блохіним у складі не набрав тривідсотковий бар'єр.

На відпочинку колишній президент встигав давати неоднозначні коментарі на тему врегулювання ситуації з окупованими Донбасом та Кримом. А ще – запам'ятався неперебірливістю у спілкуванні з медіа, які запрошували його на ефір. Зокрема, російськими пропагандистами.

"Треба сісти за стіл переговорів і взяти за основу компроміс. Бо якщо одна сторона буде поступатися, а інша не буде поступатися, нічого не вийде", – говорить Леонід Кравчук на росТБ.

На новій посаді Леонід Кравчук замінив свого наступника у президентському кріслі Леоніда Кучму. 86-річний ветеран української політики каже, що понад усе прагне посприяти миру на Донбасі.

"Коли там наші молоді хлопці і дівчата вмирають, захищаючи землю, проливають кров, денно і нічно захищають суверенітет України, і я в своєму вже житті все бачив і пройшов, і можна було б відпочивати, але час для відпочинку не настав, і я прийняв рішення, якщо я зможу, а я хочу цього, щось зробити, щоб пришвидшити мир на Донбасі, я це буду робити до останнього подиху", – говорить Кравчук.

Саме на великому досвіді Леоніда Кравчука наголошують прихильники рішення Володимира Зеленського призначити першого президента головою української делегації у Тристоронній контактній групі.

"Я впевнений, що всі зміни повинні йти на користь держави. Якщо говорити про Леоніда Макаровича – це людина з великим досвідом, яка буде більш ніж корисна в цьому процесі, але я хочу подякувати і Леоніду Даниловичу, який багато місяців докладав максимум своїх зусиль, ділився своїм досвідом", – каже Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України.

Опоненти ж вказують на помилки, які зробив Леонід Кравчук у минулому, та на його зв'язках із кумом Володимира Путіна – Віктором Медведчуком.

"Україна здала ядерну зброю, третій у світі ядерний потенціал, і натомість не отримала ні чітких перспектив членства в НАТО, ні мільярдних надходжень, щоб наша економіка розвивалася. Кравчук – людина, яка асоційована з Медведчуком. Ми бачили і його спільні кампанії, і неоднозначні заяви щодо Криму, і щодо нашого зовнішньо-політичного курсу в НАТО", – зазначає Ганна Гопко, голова комітету Верховної Ради в закордонних справах (2014-2019).

Попри згадані невдачі, мільйони українців будуть щасливими, якщо Леонідові Кравчуку на новому місці вдасться досягнути помітних успіхів. Бо в пам'яті простих громадян перший президент асоціюється хіба із візком-кравчучкою з голодних 90-х та відомою фразою, яку приписують саме йому – "маємо те, що маємо".

Петро Троць, "5 канал"

Попередній матеріал
На Прикарпатті в лісі виявили бункер часів Першої світової: хто і як натрапив на знахідку
Наступний матеріал
Борги по зарплатах лікарів: смілянські депутати знову не прийшли на сесію – що вирішили медики
Loading...
Леонід Кравчук в українській делегації ТКГ та бойовики "Вагнера" в Білорусі – "Інфовечір"

Леонід Кравчук в українській делегації ТКГ та бойовики "Вагнера" в Білорусі – "Інфовечір"

Україна втратила більш як рік, граючи за російським сценарієм – Костянтин Єлісєєв

Україна втратила більш як рік, граючи за російським сценарієм – Костянтин Єлісєєв

Зеленський назвав кандидатів на посаду очільника української делегації у ТКГ

Зеленський назвав кандидатів на посаду очільника української делегації у ТКГ

Резніков заявив, що він тимчасово виконуватиме обов'язки Кучми у ТКГ

Резніков заявив, що він тимчасово виконуватиме обов'язки Кучми у ТКГ

Резніков анонсував позачергове засідання ТКГ через порушення тиші на Донбасі

Резніков анонсував позачергове засідання ТКГ через порушення тиші на Донбасі

Вихід Кучми з ТКГ, "Люблінський трикутник" та звільнення голови МОЗ – "Інфовечір"

Вихід Кучми з ТКГ, "Люблінський трикутник" та звільнення голови МОЗ – "Інфовечір"