Єлісєєв
Єлісєєв lb.ua

Україна втратила більш як рік, граючи за російським сценарієм – Костянтин Єлісєєв

Читайте по-русски
За словами Єлісєєва, українській стороні в ТКГ треба працювати над питанням контролю над кордоном

Мінські угоди передбачають відведення російського озброєння, нагадав ексзаступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв. Так в ефірі "Інфовечора" на "5 каналі" він прокоментував новий "режим тиші" та поведінку України під час її перемовин із країною-агресором.

Він зазначив, що за попередні роки було укладено понад 20 домовленостей про припинення вогню, але вони не спрацьовували через порушення з боку російської сторони.

"Якщо сторони вже домовляються про припинення вогню, то має бути угода про відведення російського озброєння. До речі, це передбачено Мінськими домовленостями. Окрім цього, має бути обговорений план виведення російських військ з території України. Треба узгодити графік і водночас домовлятися про розміщення миротворців", – зазначив він.

Також, за словами Єлісєєва, українській стороні в ТКГ треба працювати над питанням контролю над кордоном: "Ключове – це кордон. Коли ми контролюватимемо кордон, тоді можна буде говорити про істотні позитивні зрушення".

"На жаль, ми втратили понад 15 місяців. Понад рік ми грали за російським сценарієм, в основі якого була сумнозвісна "формула Штайнмаєра", в якій ішлося про те, що Україна першою має здійснювати політичні кроки. Таким чином була повністю перекручена логіка, за якою рухалися попередній Президент та попередня переговорна команда", – додав Єлісєєв.

Нагадаємо, на Донбасі з опівночі 27 липня почав діяти режим "повного і всеосяжного припинення вогню". В той же час спостерігачі ОБСЄ повідомили про 111 порушень "режиму тиші" на Донбасі за першу добу перемир'я.

Попередній матеріал
У координаційному центрі кібербезпеки прокоментували збої в роботі сайтів президента та СБУ
Наступний матеріал
Нові карантинні обмеження та пошуки вакцини: як у світі протистоять пандемії COVID-19
Loading...