Сміла
Сміла 5 канал

Борги по зарплатах лікарів: смілянські депутати знову не прийшли на сесію – що вирішили медики

Читайте по-русски
Це вже 19 сесія за останні три місяці, але більшість чиновників на них не ходить

Знову не зібралися. У Смілі на Черкащині депутати міськради вже вдев'ятнадцяте не можуть зійтися до сесійної зали, щоб виділити гроші медикам. А ті – без зарплат із квітня. Напередодні всі працівники поліклінік міста вийшли на роботу лише на годину – увірвався терпець. Чому депутати прогулюють засідання та коли медики врешті отримають зароблене? Кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко розкаже.

Майже всі крісла в сесійній залі зайняли медики, залишили тільки три десятки – для депутатів. Серед присутніх тут – лікар-хірург Андрій Пастухов. Позаду – більш ніж 40-річний фаховий досвід. Переселенець із Донеччини такої ситуації згадати не може.

"Візьміть будь-яку країну, в Африці візьміть будь-яку країну, там лікар, а особливо хірург – це людина елітна. Тенденція за оці 50 років не змінилася ні на йоту, ми залишаємося для них обслугою", – говорить Андрій Пастухов, лікар-хірург Смілянської міської поліклініки.

Черкаським медикам зарплат не платять від квітня. Не вистачає виплат від Національної служби здоров'я. Компенсувати різницю мають із міського бюджету. Депутати мали виділити 3 мільйони гривень на зарплати і ще два – на програми безплатних ліків. Міський голова оголошує зареєстрованих депутатів. Їх у Смілянській міськраді 36.

"Ще три прийдуть. Це 12 буде, але потрібно для кворуму 19, де депутати, які сьогодні влаштовували цей цирк?" – каже міський голова.

Тож у четвер не голосуватимуть. Медикам у сесійній залі така новина не сподобалася.

"Отримую три з половиною тисячі, 3800. Як можна жити за ці гроші, без них узагалі", – каже один з медиків.

Це вже 19 сесія за останні три місяці, але більшість депутатів на них не ходить, тому й закінчуються вони нічим. Чому обранці оминають сесійну залу – у медиків є своя версія.

"У них внутрішній конфлікт, це внутрішні амбіції голови, депутатів, але ми стали заручниками цієї ситуації, конфлікт уже переріс у кризу", – каже Олександр Горовий, працівник Смілянської міської поліклініки.

Де їхні колеги, присутні тут депутати не знають. Переконують – теж хвилюються. Бо зарплати – лише частина від необхідного. До кінця року медичним закладам не вистачає 20 мільйонів гривень. І також голосуванням – їх мають перерозподілити з інших статей місцевого бюджету.

"Я запрошую, як можу, бачите, всі запрошують, люди прийшли, їх теж хотіли запросити, але вони не запрошуються", – розповідає Анатолій Крюков, депутат Смілянської міської ради.

Майже годину медики пояснювали присутнім депутатам та міському голові, що заборгованість треба погасити. Також слід іти на компроміси та домовлятися. Олексій Цибко обіцяє спробувати зібрати депутатів знову.

"Передбачених кроків немає, щоб їх там звільнити чи замінити. Спілкуватися, буду збирати, от сьогодні увечері у мене з частиною депутатів зустріч, мене запросили, я шукаю, шукаю можливості", – каже Олексій Цибко, міський голова Сміли.

Наступна сесія відбудеться вже наступного тижня. Наразі з датою визначаються. Поки ж не буде позитивного результату, медики смілянських поліклінік обіцяють приймати пацієнтів лише годину – з восьмої до дев'ятої ранку.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"До останнього подиху": Кравчук очолив українську делегацію в ТКГ – реакція не забарилася
Наступний матеріал
40 днів минуло після вибуху в будинку на Позняках: колишні мешканці розповіли, як змінилося їхнє життя – включення
Loading...
У Бердянську 19 працівників "швидкої" захворіли на коронавірус

У Бердянську 19 працівників "швидкої" захворіли на коронавірус

Антилідер по Україні: у столиці зафіксовано 132 нових випадки COVID-19

Антилідер по Україні: у столиці зафіксовано 132 нових випадки COVID-19

Літня спека: як вберегтися від сонячного удару та захистити шкіру – поради лікарів

Літня спека: як вберегтися від сонячного удару та захистити шкіру – поради лікарів

У Бердянську на підстанції "швидкої" виявили спалах коронавірусу – подробиці (оновлено)

У Бердянську на підстанції "швидкої" виявили спалах коронавірусу – подробиці (оновлено)

На додаткові виплати лікарям-інтернам Кабмін виділив понад 103 млн грн

На додаткові виплати лікарям-інтернам Кабмін виділив понад 103 млн грн

В Ужгороді сталася ДТП за участі "швидкої", трьох людей ушпиталили

В Ужгороді сталася ДТП за участі "швидкої", трьох людей ушпиталили