Протест лікарів
Протест лікарів 5 канал

Три місяці без зарплати: медики Сміли вийшли на протест проти дій міської влади

Читайте по-русски
На сесії міськради вже три місяці немає кворуму, а виділити гроші можуть тільки депутати

Депутати прогулюють засідання, а медики сидять без зарплат. Працівники поліклінік Сміли на Черкащині гроші не отримують вже три місяці. Причина банальна. Місцеві депутати просто не можуть зібратися на сесію і проголосувати за виділення більш як трьох мільйонів гривень. Зароблені гроші медики вимагали на протесті. Як це – лікувати на голодний шлунок, кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко почула людей.

Медсестра дитячої поліклініки Віталія прийшла на мітинг, щоби вимагати свою зарплату, якої не отримувала ще з травня. Жінка уже використала всі гроші з кредиток та позичила у друзів.

"Це ж неможливо, це така неповага, я з 1985 року працюю в медицині і я такої неповаги до медичних працівників не бачила", – каже Віталія Коцюба, учасниця мітингу.

Без заробітної плати медики лишилися три місяці тому. Працюють лише на ентузіазмі 400 медпрацівників смілянських поліклінік.

Медики вже виходили на мітинг та приходили на сесії міськради, але марно. Сьогодні вийшли знову звернутися до депутатів.

Заробітної плати немає, бо з 1 квітня, відповідно до медреформи, держава виплачує лікарням не загальний бюджет установ, а виділяє кошти відповідно до кількості обслугованих пацієнтів. І тариф за одну людину занизький. Його підвищать, але вже з вересня. До того часу по всій Україні нестачу коштів компенсували з міських бюджетів. Проте – не в Смілі.

"Всі ми прості люди смертні, ми хворіємо, у випадку чого ми повинні йти до медиків, вони захищають нас", – говорить Микола Олененко, мешканець Сміли.

На запитання мітингувальників відповідає нещодавно звільнений керівник відділу охорони здоров’я. Новий чільник медицини міста та міський голова до медиків не прийшли. Микола Стуженко пояснює, на сесії міськради вже три місяці немає кворуму, а тільки депутати можуть виділити гроші. Після реформи чиновники оплатили роботу медиків лише за квітень, але й ті гроші забрали у пацієнтів.

"Вони були, ці кошти, зняті, перерозподілені на заробітні плату, тепер у нас у місті Смілі уже дві проблеми. Не отримують категорії – люди з інвалідністю першої, другої груп, учасники бойових дій, онкохворі", – говорить Микола Стуженко, колишній керівник відділу охорони здоров’я Смілянської міськради.

Уже під кінець мітингу з міськради вийшов начальник відділу охорони здоров’я Сергій Юрчик, його зустрічають гаряче.

Діалогу не вийшло, чиновник повернувся до будівлі міськради. Уже там пояснив журналістам: мовляв, зараз він безсилий, на депутатів впливу не має, зібрати їх не може, як і міський голова. Саме виділення коштів не врятує, а треба реформувати всю систему охорони здоров’я Сміли. Як саме – поки що не знає.

"Дефіцит коштів до кінця року більше ніж 20 мільйонів. Без реформування самої структури загальної охорони здоров’я Сміли, просто далі – після виплати ЗП, буде така ж сама ситуація. Заборгованість перед медиками більш як 3 мільйони гривень", – каже Сергій Юрчик, в.о. керівника відділу охорони здоров’я м. Сміла.

Чиновники запевняють: гроші у бюджеті є, треба лише проголосувати. Медики обіцяють: мітинг буде безстроковим. Доки вони не отримають зароблене.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Хлопець "закатав" кошеня в банку: як почувається тварина та що загрожує молодику
Наступний матеріал
Спорт поступово виходить з коронавірусних обмежень: які нові правила встановили для глядачів
Loading...

Хвороба прикувала 18-річного Владислава Чуприну до ліжка – родина просить допомоги

У Бердянську 19 працівників "швидкої" захворіли на коронавірус

Антилідер по Україні: у столиці зафіксовано 132 нових випадки COVID-19

Літня спека: як вберегтися від сонячного удару та захистити шкіру – поради лікарів

У Бердянську на підстанції "швидкої" виявили спалах коронавірусу – подробиці (оновлено)

В Ужгороді сталася ДТП за участі "швидкої", трьох людей ушпиталили