мовне питання
мовне питання womo.ua

Державна мова у сфері послуг: на які порушення скаржаться українці – перші підсумки

  Читайте по-русски
  З кожним випадком порушення обіцяють розбиратися окремо

  Мовний омбудсмен України Тарас Кремінь підбив підсумки перших днів дії норм законодавства щодо функціонування державної мови в сфері обслуговування. Ситуацію він прокоментував в ефірі каналу "Україна 24".

  Від 16 січня 2021 року, коли українська мова офіційно стала мовою обслуговування споживачів, секретаріат омбудсмена отримав близько сотні звернень, частину з них оформлять як скарги для подальшого реагування.

  Кремінь сказав: "Переважно вони стосуються в тому числі контенту окремих інтернет-сайтів, реклами, вивісок. Була скарга, що хтось із керівництва ОСББ не хоче спілкуватися з жителями конкретного будинку. З кожним випадком ми будемо розбиратися і з'ясовувати, відправляти свої рекомендації. А щодо злісних порушників ми будемо діяти рішуче".

  Він також прокоментував конфлікти, які відбувалися після набуття чинності новими нормами. Кремінь зауважив, що це "не більше ніж емоції".

  "Можливо, це витівки "п'ятої колони", можливо, комусь ще б хотілося, щоб в Україні діяло інше законодавство. Закону півтора року, було багато емоцій і під час його реєстрації, і під час обговорення, і коли він набрав чинності. Це такі речі, які ми сприймаємо як неминучі", – наголошує він.

  За його словами, тепер кожен громадянин України має право отримувати інформацію українською мовою і додав: "Мене ображає, коли громадяни України саботують виконання мовного закону, коли деякі з "політичних туристів" знаходять тисячу й один спосіб обійти закон. Це неприйнятно, нецивілізовано і по-хамськи".

  Як повідомляв 5.UA, що від 16 січня 2021 року українська мова стала мовою обслуговування споживачів у нашій країні. Також відомо, що для порушників мовного закону вже підготували штрафи.

  Попередній матеріал
  Респіратори замість масок: Австрія продовжила суворий карантин
  Наступний матеріал
  СБУ оголосила в розшук одного з ватажків бойовиків "ЛНР"
  Loading...

  "Слуги" та п'ята колона Бойка і Медведчука постійно атакують "Закон про мову" – Порошенко

  Українською, будь ласка: від сьогодні обслуговування переходить на державну мову

  Порошенко закликав співвітчизників підписати петицію за українські дубляж та субтитри на платформах Netflix та Amazon

  Омбудсмен пояснив, як і кому скаржитися за відмову обслуговувати українською мовою

  Для порушників мовного закону підготували штрафи: скільки і за що платитимуть підприємці

  "Уряд не має бажання розвивати державну мову": Тарас Кремінь про українізацію і національні інтереси