Федір Лапій 5.ua

Чи загрожує українцям вірус кору з Румунії - імунолог

2017 рік в Україні буде роком підвищеної захворюваності на кір

Вірус кору повертається кожні 5-6 років, і на 2017 рік прогнозується, що це буде рік підвищеної захворюваності в Україні, повідомив у програмі "Інформаційний ранок" на "5 каналі" головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.

"Протягом останніх років лікарі неодноразово говорили, що кір до нас повернеться, він повертається кожні 5-6 років. 2017 рік – це буде рік підвищеної захворюваності на кір. В Україні ми маємо приблизно 100-150 випадків кору в цілому. Ці випадки зумовлені вірусом, який циркулює в Україні, і той місцевий вірус, ми називаємо ендемічний. Але приходить рік пікової захворюваності, який ми очікуємо у 2017, можливо це буде 2018 рік. Будуть хворіти не десятки людей, це будуть хворіти десятки тисяч. Звичайно один із тисячі за такою сумною статистикою ризикує померти", – розповів імунолог.

Через спалах кору в Румунії, імунолог заявив, що він загрожує перекинутися і на українців.

"Звичайно, маючи спільний кордон – є достатньо тісні зв’язки, і за тією картою, яку ми маємо щодо захворюваності на кір у Румунії – це в основному північні регіони Румунії, які межують з територією України, і цілком імовірно, що вірус кору до нас потрапить", – наголосив Лапій.

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція завершена
Наступний матеріал
"Подякуємо морозам": коли чекати нової хвилі грипу

Новий вірус: Грип вкладає українців у лікарняні ліжка

Небезпечний вірус Зіка підібрався упритул до українських кордонів

Науковці виявили різкі мутації вірусу Ебола