Епідемія Іспанки
Епідемія Іспанки wikipedia.org

Вчені розкрили таємницю найбільш смертоносної епідемії грипу в історії людства "іспанки"

У 1918-1919 роках від "іспанки" померло близько 100 мільйонів осіб, а було заражено близько 400 млн людей, або більш ніж 20% населення планети

Вчені заявили, що пандемія іспанського грипу, або "іспанки", призвела до багатомільйонних жертв через мутацію, яка змінила одну амінокислоту в гемаглютинині (HA) – білку, що забезпечує здатність вірусу зв'язуватися з клітинами. Висновки вчених були опубліковані на сайті arXiv.org, пише "Дзеркало тижня".

Під час дослідження вчені проаналізували амінокислотні послідовності HA, які були виділені з вірусу, що міститься у зразках легеневих тканин людини, яка померла в 1918 році. Ці послідовності порівнювалися з іншими, що містяться у базі даних Національного центру біотехнологічної інформації. Дослідники провели парне вирівнювання, при якому кожній амінокислоті в гемаглютинині "іспанки" приводилась у відповідність амінокислота в тому ж положенні з іншого білка. Для цієї мети вчені скористалися програмою BLAST, яка знаходить подібності та відмінності в послідовностях споріднених білків і нуклеїнових кислот – ДНК і РНК.

Отже, було встановлено, що гемаглютинін 1918 року відрізняється від інших білків 25 амінокислотами. При цьому одна з них – гліцин у 188 становищі знаходиться у ключовій ділянці молекули, що бере участь у приєднанні до поверхні заражені клітини. Така особливість рідко зустрічається в молекулах HA інших вірусів, тому, на думку вчених, саме вона є причиною небезпеки "іспанки".

wikipedia.org

Вчені також вважають, що знайдені дані допоможуть їм виявити інші смертоносні види вірусів.

Нагадаємо, що іспанський грип – найбільш смертоносна пандемія грипу за всю історію людства. У 1918–1919 роках від грипу померло 50-100 млн осіб, тобто 2,6-5,2% населення планети, були заражені близько 400 млн осіб, тобто 20% населення Землі. Пандемія почалася в останні місяці Першої світової війни і "перевершила" це кровопролиття за масштабом жертв.

Як повідомляв 5.ua, вчені навчилися розпізнавати історію вірусних інфекцій людини по краплі крові.

Попередній матеріал
Пашинський: Ніхто не пробачить ці всі "гіві", "мотороли", "захарченки", які катували наших людей
Наступний матеріал
Закон про спецконфіскацію критично необхідний для чинної коаліції – експерт
Теги:
Loading...
У США вчені успішно випробували вакцину від віруса Зіка

У США вчені успішно випробували вакцину від віруса Зіка

Індійська фармкомпанія збирається створити першу у світі вакцину проти вірусу Зіка

Індійська фармкомпанія збирається створити першу у світі вакцину проти вірусу Зіка

У Південній Кореї вже 26 людей загинули від ураження вірусом MERS - ЗМІ

У Південній Кореї вже 26 людей загинули від ураження вірусом MERS - ЗМІ

Науковці виявили різкі мутації вірусу Ебола

Науковці виявили різкі мутації вірусу Ебола