assaf.ru

У США вчені успішно випробували вакцину від віруса Зіка

  Науковці змогли захистити мишей від інфекції за допомогою лише однієї ін'єкції

  Вчені Гарвардського університету розробили першу в світі вакцину від вірусу Зіка й успішно випробували її на мишах. Як йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature, дослідникам вдалося захистити мишей від інфекції лише одним уколом, повідомляє "Дзеркало тижня".

  Аби збільшити шанси на успіх, вчені працювали над вакциною за двома напрямками: використовуючи як основу для вакцини ключові частини оболонки вірусу, закодовані в його ДНК, або ж весь вірус у цілому. За словами дослідників, введення вакцини в організм мишей призвело до того, що імунна система почала виробляти антитіла, спрямовані на пошук і знищення вірусу Зіка.

  Після одного введення вакцини гризуни отримали 100% стійкість до вірусу. Навіть при видаленні всіх антитіл із крові мишей, їхня імунна система все одно продовжує виробляти антитіла від вірусу Зіка і захищає організм від розмноження вірусу. Нині вчені проводять випробування вакцини на вагітних тваринах, які дозволять визначити, чи захищає вакцина від мікроцефалії.

  Нагадаємо, раніше вченим вдалося довести, що вірус Зіка безпосередньо пов'язаний з мікроцефалією у новонароджених та з синдромом Гієна-Барре. Загалом вірус Зіка викликає помірне підвищення температури, кон'юнктивіт і головний біль. Його також вважають причиною народження тисяч немовлят із недорозвиненим мозком. Його переносять малярійні комарі. 

  Як повідомляв 5.ua, у травні 2016 року в США майже у 300 вагітних жінок виявили вірус Зіка.

  Попередній матеріал
  Біля Станиці-Луганської силовики схопили "народного міліціонера" терористів
  Наступний матеріал
  У Києві грецький художник створив найбільшу фреску-мурал у світі

  У США допускають, що вірусом Зіка заражені тисячі людей

  Вірусом Зіка можуть заразитися 2 мільярди людей

  У Домінікані терміново знищують розсадники комарів через поширення вірусу Зіка

  Вірус Зіка: у Панамі зафіксовано перший смертельний випадок

  Французькі лікарі зафіксували перший випадок зараження вірусом Зіка статевим шляхом

  Небезпечний вірус Зіка підібрався упритул до українських кордонів