Про це пише Lenta.Ru з посиланням на журнал Science.
Як зазначає видання, нова технологія VirScan являє собою потужний і дешевий інструмент для вивчення того, як віром людини (всі віруси, здатні заражати організм людини, навіть без симптомів – Ред.) взаємодіє з її імунною системою. До винаходу технології при аналізі крові на віруси медпрацівники шукали сліди антитіл - свідоцтва вірусних атак. Однак такі методи в змозі були побачити тільки кілька останніх випадків інфекції. VirScan же дозволить виявляти, які віруси ховаються в організмі людини, навіть якщо вона нічого не знає про зараження ними.
Щоб збільшити можливості таких тестів, американські фахівці взяли масив даних по пептидам 206 типів вірусів (більше тисячі штамів) і створили їх синтетичні моделі. Потім учені взяли аналіз крові у 600 людей - жителів Перу, США, ПАР і Таїланду. У такий спосіб до їх рук потрапила інформація про майже 106 варіантів взаємодії пептидів з антитілами.
За інформацією видання, як з'ясувалося, більшість людей протягом життя інфікуються приблизно десятьма видами вірусів, проте у деяких добровольців це число доходило до 84. Відзначається, що технологія VirScan допоможе лікарям знаходити залежність між контактом з певним вірусом і захворюваннями, які розвиваються в організмі через багато років.