Репортер

Новий вірус: Грип вкладає українців у лікарняні ліжка

Епідеміологічний поріг у столиці перевищено на 4%, до лікарів уже звернулось понад 17 тис. киян

"Гонконг", "Каліфорнія" та тип "Б - саме такі віруси грипу лютують нині в Україні. Так, у Києві епідеміологічний поріг уже навіть перевищений. Цікаво, що Мінохорониздоров'я обіцяло нам епідемію лише в січні, і, можливо, саме тому чиновники щонайменше на місяць затягнули із дозволом на ввезення стандартної вакцини від грипу, яка б дозволила українцям бути захищеними саме від цих трьох штамів або взагалі не захворіти, або ж перенести грип без ускладнень.

Нині вакцинуватися в поліклініці чи просто купити вакцину в аптеці нереально, адже її там просто немає: завезли замало й вона уся розкуплена.

Епідеміологічний поріг у столиці перевищено на 4%. До лікарів уже звернулось понад 17 тис. киян.

"Кількість пацієнтів стрімко зростає, останні два тижні їх набагато більше ніж минулого місяця. Місць практично немає. Їм надаємо необхідну медикаментозну і лабораторну допомогу", - зазначила завідувач інфекційного відділення Київської міської лікарні №4 Наталя Ралець.

Нині у столиці зафіксували штам вірусу "А" - Н3N2 типу "Гонконг". Утім, протягом зимового періоду не виключають лікарі й спалахів грипу Н1N1 "Каліфорнійський" та вірусу грипу "Б". Лікарі наголошують, найнебезпечнішим з-поміж них і досі залишається "Каліфорнійський", або ж як його ще називають "свинячий". Тож, за перших проявів хвороби радять негайно звертатися по допомогу до лікаря.

"Каліфорнія" протікає більш агресивно, наявні ускладнення особливо, якщо госпіталізація запізно, це досить складний грип", - зауважила Ралець.

Профілактикою грипу є щеплення. Торік провакцинувалися понад 150 тис. киян, цьогоріч - удвічі менше. Та попри спалах вірусу вакцин у лікарнях досі бракує. Однак лікарі-інфекціоністи зазначають, робити щеплення вже запізно. Мовляв, вакцинуватися потрібно було на початку осені, щоб не нашкодити організму.

Через спалахи грипу у столиці на карантин уже закрили 15 шкіл. У деяких заняття скасовані лише для окремих класів. Призупиняти навчальний процес заклади можуть самостійно за умови, якщо на грип або ГРВІ захворіє понад 20% школярів.

"Ми дали право кожному закладу освіти приймати самостійне рішення про закриття чи то всієї школи, чи то про закриття конкретних класів, де на сьогодні найбільша кількість захворілих. Кожного дня слідкуємо за динамікою і якщо буде потреба, то приймемо рішення про вихід на карантин усіх закладів освіти", - зазначила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

Лікарі ж прогнозують, що наступного тижня Київ може перевищити епідемпоріг захворюваності на грип на 10%. Тож радять ретельно стежити за здоров'ям, зміцнювати імунітет, не перемерзати та правильно харчуватися.

Дар'я Цисарук, Наталка Юрчук, Ігор Селянінов, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом негайно припинити бойові дії в Сирії
Наступний матеріал
Слідство отримало відео, на якому зафіксована перестрілка між правоохоронцями у Княжичах – Луценко
Теги:
Loading...