Держслужба з питань безпеки харч.продуктів

Вперше за 8 років в Україні зафіксували випадок пташиного грипу

  Наразі фахівці вживають заходів для недопущення поширення вірусу пташиного грипу територією країни

  Експерти зафіксували загибель різних видів птиці в особистих підсобних господарствах на Херсонщині, в селі Новоолександрівка. Про це повідомляє повідомила прес-служба Держслужби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

  Після проведеної експертизи виявилося, що птахи були хворими на пташиний грип.

  "При дослідженні відібраних з п’яти особистих підсобних господарствах громадян проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 30.11.2016 встановлено діагноз на грип птиці", – йдеться в повідомленні.

  За попередньою інформацією, у селі Новоолександрівка в домогосподарствах утримуються близько 4,5 тисяч голів птиці різних видів. Наразі в осередку вживаються заходи для локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу, переконують у відомстві.

  "З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці 30.11.2016 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Каланчацькій райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації захворювання, визначені межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду", – додали у Держслужбі. 

  Довідково: грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. 

  Як повідомляє УНІАН, останні випадки пташиного грипу в Україні були зареєстровані ще 2008 року в Криму.

  Нагадаємо, 30 листопада повідомлялося, що Україна обмежила імпорт птиці з Австрії та Німеччини через загрозу "пташиного грипу".

  Попередній матеріал
  Перша в Україні операція за допомоги внутрішньосерцевого УЗД-апарату: пацієнт був при тямі
  Наступний матеріал
  Путін не подарує Порошенку вирішення конфлікту на Донбасі – журналіст
  Теги:
  Loading...

  Україна обмежила імпорт птиці з Австрії та Німеччини через загрозу "пташиного грипу"

  Загроза пташиного грипу: Україна запровадила обмеження на імпорт птиці з Німеччини