МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

Чи варто пити шампанське: У МЗС роз'яснили подальші кроки отримання безвізу для України

Можливо, саме це літо стане безвізовим для нас, сказала речниця МЗС

Де-факто Україна отримала безвіз, але далі має бути підтвердження цього рішення на рівні постійних представників при ЄС і передача цього питання вже до Ради ЄС. Про це в ексклюзивному коментарі 5.UA сказала речниця МЗС України Мар'яна Беца.

"Безперечно сьогоднішнє рішення Європейського парламенту є надзвичайно важливим для України, для України та Європейського союзу. Це важливий крок на шляху до подальшої інтеграції України до Європейської спільноти. Це не є остаточний крок, але він є важливим", – сказала Беца. 

Вона також пояснила, що політично Україна вже отримала підтримку всіх держав-членів ЄС щодо того, що країна матиме безвізовий режим, оскільки Україна виконала всі вимоги Європейського Союзу.

Беца наголосила: "Ми виконали всі 144 критерії плану з візової лібералізації з Європейським Союзом. Разом із тим потрібно було пройти певні техніко-юридичні процедури, які розпочалися в кінці лютого, були затверджені результати тріалогу європейських інституцій щодо безвізового режиму з Україною. Потім відбувся в березні розгляд цього питання у комітеті Європейського парламенту і ось вчора відбулися дебати в Європейському парламенті щодо схвалення рішення щодо безвізового режиму з Україною, і сьогодні на пленарному засіданні ЄП більшість – 521 голосів – віддали за безвізовий режим для України".

За словами Беци, наступними кроками є підтвердження цього рішення на рівні постійних представників при Європейському Союзі і передача цього питання вже до Ради ЄС, яка має розглянути це питання на своєму засіданні: "Орієнтовно це має бути в кінці квітня, у травні".

У МЗС також додали, що після цього має бути спільне підписання законодавчого акту, яким вилучається Україна з переліку країн, на яких поширюється зараз візовий режим. Після цього наступним етапом є публікація законодавчого акту, орієнтовно від кількох днів до тижня після підписання, і набуття чинності рішення про запровадження безвізового режиму для України на 20-й день з часу публікації. "Тобто це такі юридично-технічні кроки, які відповідно до процедури ЄС має пройти та чи інша країна", – сказала речниця МЗС.

Беца також наголосила: "Ми дуже сподіваємося, що все ж таки найближчим часом, можливо, саме це літо стане безвізовим для нас. Це сприятиме подальшій успішній інтеграції України у Європейське співтовариство, дасть змогу на власні очі побачити, що означає Європа, якими є європейські цінності, по-друге, забезпечить мобільність між Україною та ЄС для наших громадян, будуть повністю ліквідовані складні процедури оформлення віз, це буде сприяти звичайно розвитку ділових, між людських контактів, необхідного функціонування, як і поглибленої всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, співробітництво в економічній, політичній, науковій та іншій сферах.".

Як повідомляв 5.UA, Європарламент проголосував за надання безвізу для України.

Очікується, що українцям мають скасувати візи для подорожей до країн-членів Євросоюзу (за винятком Великої Британії та Ірландії) у червні. Українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, зможуть подорожувати до країн ЄС на 90 днів у період кожних 180 днів. Водночас українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, що не належать до ЄС, проте є членами Шенгенської зони - Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Як у Раді раділи новині про безвізовий режим з ЄС – фотогалерея

/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України

Попередній матеріал
Терористи вкотре зірвали розведення військ у районі Станиці Луганської
Наступний матеріал
Рада ЄС схвалить рішення про безвіз для України через кілька тижнів – Порошенко
Loading...

"Висока ціна українського безвізу" – підсумки дебатів у Європарламенті щодо України

Україна у виконанні вимог для безвізу "навіть перевершила очікування" – дебати в Європарламенті

Європарламент сьогодні проведе дебати щодо надання безвізу Україні