Рік праці, шість поїздок до зони відчуження і в підсумку – понад шість десятків портретів людей. Виставку під назвою "Чорнобиль: сучасне обличчя" створив столичний фотограф.
Головна мета проекту: показати мешканців Чорнобиля – звичайних працівників зони відсудження. Вони щодня їздять до зони ризику на роботу, попри підвищений рівень радіації. Фотограф Дмитро Демішев організував виставку та створив фотокнигу. В арт-просторі "Трансформер" митець виставив портрети та пейзажі небезпечних місць. Виставка працюватиме до цієї суботи.
Утім, автор фотографій пообіцяв: це не останній проект. І надалі шукатиме незвичні локації, щоб закарбувати їх у пам'яті через об'єктив фотокамери.
"Все минуле літо я зі своїми друзями – кожен раз хтось мені допомагав з моїх друзів – їздили фотографували. Показати людей, які працюють у зоні відчуження в умовах підвищеної радіації", – ділиться процесом автор проекту.
Його дружина розповіла: "Дмитро – як митець, як автор. А я більше виступала, як людина, яка може трошки десь покритикувати, десь може трошки щось поправити, десь допомогти".
"Ми говоримо зараз, що Чорнобиль – це територія змін. А зміни роблять хто? – Люди. Ви подивіться на ці фотографії. Це усміхнені, щирі, гарні люди", – зауважив Віталій Петрук, голова державного агентства України з управління зоною відчуження.
Дивіться також фотогалерею: