Валентина Данішевська
Валентина Данішевська http://bankruptcy-ua.com

Час для зустрічі з Томом Крузом у Зеленського знайшовся, а для мене – ні: голова Верховного Суду України

  Читайте по-русски
  Президентський законопроєкт запускає нову переатестацію суддів Верховного Суду і скорочення кількості до 100 зі 192

  Очільниця Верховного Суду України Валентина Данішевська в інтерв'ю для "ВВС News Україна" пояснила, яке майбутнє чекає на Верховний Суд після реформи президента Зеленського і про те, як президент Зеленський уникає зустрічі з нею.

  Слід зазначити, що президентський законопроєкт, який Верховна Рада в цілому планує схвалити вже 4 жовтня передбачає перезавантаження головних органів суддівського самоврядування України – Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя.

  Однак західні партнери України та Рада Європи закликають не скорочувати Верховний Суд, вказуючи, що цей реформований орган показує непогані результати.

  Крім того, Громадська рада доброчесності, яка займалась судовою реформою, також не підтримує такий формат скорочення Верховного Суду, остерігаючись, що через "непомірне навантаження" на суддів строк розгляду справ зросте. Деякі експерти також побоюються, що суд може втратити свою незалежність.

  Президентський законопроєкт запускає нову переатестацію суддів Верховного Суду і скорочення кількості до 100 зі 192.

  "Я намагалася почути від автора законопроєкту, чому він, а тепер уже й народні депутати ухвалюють таке рішення. Чи вони знають, для чого це потрібно, які будуть наслідки? На жаль, відповіді я не отримала, хоча рішення на підтримку законопроєкту у комітеті було ухвалене", – сказала Данішевська.

  За її словами, вона зустрічалася з керівництвом Верховної Ради.

  "Я намагалася донести їм, що сьогодні ці зміни – не на часі. Верховний Суд з часом буде долати залишки справ і скорочуватись природним шляхом. Можливо, за рік-півтора ми здолаємо залишки. Якраз до цього часу підійде строк, коли судді можуть піти у відставку, тож вони частково будуть іти у відставку, хтось досягне граничного віку перебування на посаді (65 років). Здається, що мені вцілому вдалось переконати співрозмовників, але відповідь така: "Треба вам говорити з президентом", – додала вона.

  Очільниця Верховного Суду наголосила, що двічі пропонувала президенту зустрітись і поговорити.

  "Але часу в нього поки що для голови Верховного Суду не знайшлося. Хоч я бачила, що нещодавно він мав зустріч з Томом Крузом", – констатувала Данішевська.

  Як повідомляв 5.UA, до Києва на запрошення президента України Володимира Зеленського прибув всесвітньо відомий американський актор, кінорежисер і продюсер Том Круз.

  Попередній матеріал
  У Станиці Луганській відкрили тимчасовий обхідний міст – штаб ООС
  Наступний матеріал
  Авіатроща Ан-12: літак мав здійснити планову посадку у Львівському аеропорту і вирушити до Туреччини – подробиці
  Loading...

  Верховний Суд переніс розгляд поновлення Шокіна на посаді генпрокурора – що відомо

  Рада Європи стурбована проєктом судової реформи Зеленського – документ

  Зарізав через суперечку: Верховний Суд переніс розгляд справи ветерана АТО Балабухи – подробиці

  Верховний Суд "дав хід" скандальній справі Насірова – подробиці

  Рада хоче обмежити право громадян звертатися до Верховного Суду

  Не почули каяття: Верховний Суд залишив "тітушковода" Крисіна за ґратами – включення