Британія закликала Росію звільнити Умерова і повернути окупований Крим

  Британські дипломати наголошують: "Росія має повернути Крим Україні"

  Посольство Великої Британії в Україні оприлюднило офіційну заяву щодо утримання російськими спецслужбами заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

  "Затримання та поводження із заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим викликають глибоку стурбованість Великої Британії. Його примусове затримання та утримання в психіатричному відділенні, а також інформація про погіршення стану його здоров’я викликають занепокоєння. Ми закликаємо владу Росії поважати міжнародні стандарти прав людини, негайно звільнити Умерова та надати йому доступ до необхідної медичної допомоги", – йдеться у заяві.

  Дипломати підкреслили: "Очевидно, стандарти із забезпечення прав людини у Криму не дотримуються, і ми продовжуємо закликати Російську Федерацію надати без зволікань безперешкодний доступ усім міжнародним правозахисним моніторинговим установам. Ми не визнаємо і не будемо визнавати незаконну анексію Криму. Росія має повернути Крим Україні".

  Нагадаємо, справу проти Ільмі Умерова ФСБ Росії порушила 12 травня за начебто заклики в ефірі телеканалу ATR, які загрожували цілісності РФ. З 18 серпня Умеров перебуває на примусовій стаціонарній судово-психіатричній експертизі, його здоров'я погіршується. У 59-річного лідера кримських татар цукровий діабет, хвороба Паркінсона, чоловіку була проведена операція на серці.

  Напередодні з вимогою негайно звільнити Умерова виступив Держдепартамент США.

  Попередній матеріал
  Білоус: Є список із близько 40 підприємств, який парламент має розморозити для приватизації
  Наступний матеріал
  Климпуш-Цинцадзе: В законі про електронне декларування існують суперечливі норми

  Полозов відвідав Умерова у психіатричній клініці, де його незаконно утримують

  Держдеп США вимагає від Росії негайно звільнити Ільмі Умерова

  Адвокат: Умеров скаржиться на проблеми із зором

  Окупаційна влада Криму не пустила до Ільмі Умерова онуків

  Freedom House виступила на підтримку Умерова

  5 канал - трансляція наживо