Держдеп США вимагає від Росії негайно звільнити Ільмі Умерова

Раніше звільнити Умерова вимагали в Євросоюзі та ОБСЄ

Негайно звільнити заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова закликали Росію у Вашингтоні. Про це сказав представник Держдепу США Джон Кірбі. Раніше звільнити Умерова вимагали в Євросоюзі та ОБСЄ.

"Ми вкрай стурбовані затриманням кримськотатарського лідера Ільмі Умерова. Ми розуміємо, що стан його здоров'я зараз критичний. Він продовжує перебувати в примусовому психіатричному ув'язненні. Ця тактика утримання дисидентів у психіатричних палатах викликає глибоку тривогу. Ми приєднуємося до міжнародного співтовариства і закликаємо російський уряд звільнити його негайно", – заявив Кірбі.

26 серпня на Майдані Незалежності в Києві відбулася акція на підтримку Ільмі Умерова. Справу проти нього ФСБ Росії порушила 12 травня за начебто заклики в ефірі телеканалу ATR, які загрожували цілісності РФ. З 18 серпня Умеров перебуває на примусовій стаціонарній судово-психіатричній експертизі, його здоров'я погіршується.

Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) раніше цього тижня виступила із заявою, в якій вимагає від російської влади припинення переслідування й негайного звільнення Ільмі Умерова в зв'язку зі станом його здоров'я. У 59-річного Ільмі Умерова цукровий діабет, хвороба Паркінсона, чоловіку була проведена операція на серці.

Попередній матеріал
Порошенко призначив в.о. голови Харківської ОДА
Наступний матеріал
Бойовики накрили Красногорівку десятками снарядів із артилерії калібру 122 мм

Адвокат: Умеров скаржиться на проблеми із зором

Окупаційна влада Криму не пустила до Ільмі Умерова онуків

Freedom House виступила на підтримку Умерова

ЄС вимагає в РФ негайно звільнити Умерова з психіатричної клініки Сімферополя

"Сталінські часи 30-х років повернулися" – Порошенко прокоментував примусове утримання Умерова

Відео-інтерв'ю: Чубаров пояснив, чи допоможе Захід звільненню Умерова